Według Globe Soccer Awards Dovbik znalazł się w symbolicznym składzie La Liga na sezon 2023/24

Judah Bellingham został uznany za najlepszego zawodnika turnieju, a Michel otrzymał nagrodę trenerską.< /strong>

Ukraiński napastnik Girony Artem Dovbik znalazł się w symbolicznym składzie hiszpańskiej La Liga na sezon 2023/24 sezonu.

We wtorek, 28 maja 26-letni Ukrainiec odebrał nagrodę podczas ceremonii wręczenia nagród Globe Soccer Awards.

Oprócz Dovbika w gronie znalazło się jeszcze trzech zawodników Girony w drużynie sezonu Mistrzostw Hiszpanii: obrońca Miguel Gutierrez, pomocnik Aleix Garcia i napastnik Savinho.

Zauważ, że Dovbik również zdobył tytuł najlepszego zawodnika sezonu w przykładzie, ale przegrał z pomocnikiem Realu Madryt Jude Bellingham w walce o tę nagrodę.

Pragniemy dodać, że trener Girony Michel został uznany za najlepszego trenera sezonu.

Przypominamy, że Dovbik < strong>został królem strzelców La Liga 2023/24. W swoim debiutanckim sezonie w hiszpańskim klubie Artem rozegrał 36 meczów w La Liga, w których strzelił 24 gole i zaliczył 8 asyst. To najlepszy wynik według systemu bramek i podań wśród wszystkich zawodników występujących w mistrzostwach.

Girona zajęła trzecie miejsce w La Liga, zdobywając brązowe medale. To pierwsze w historii klubu medale Mistrzostw Hiszpanii. W przyszłym sezonie drużyna Michela zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

Wcześniej informowano, że Dovbik powtórzył rekord Andrija Szewczenki pod względem bramek w sezonie w 5 najlepszych ligach Europy wśród Ukraińców.