„Obolon” ​​pokonał „Levy’ego Berega” w pierwszym meczu play-off o prawo do udziału w UPL (wideo)

"Browary" zapewnił sobie minimalną przewagę przed rewanżem.

Obolonpokonał Levy'ego Beregaw pierwszym meczu baraży o prawo do gry w ukraińskiej Premier League (UPL)w sezonie 2024/25. Mecz na stadionie Obolon Arena w Kijowie zakończył się wynikiem 1:0.

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelili The Brewers po przerwie. W 53. minucie zwycięskiego gola strzelił Taras Moroz.

Recenzja meczu „Obolon” ​​- „Lewy Bank”

Rewanżowy mecz pomiędzy drużynami odbędzie się w niedzielę 2 czerwca. Rozpoczyna się o godzinie 16:00. Zwycięzca dwumeczowego pojedynku kolejny sezon spędzi w UPL.

Uwaga: drugi bilet do elitarnej dywizji rozegrają „Epicenter” i „Veres”, którzy w pierwszym meczu z ich konfrontacji nie wyłonił najsilniejszego ( 1:1).

Przypomnijmy, że na koniec sezonu 2023/24 dwa najgorsze kluby UPL, Minaj i Metalist 1925 spadli do I ligi. Z kolei automatyczny awans w wybranej klasie dla „Karpat” i „Inguletów”.