Site icon GEO Polityka

ISW wyjaśniło, co kryje się za wypowiedziami Putina na temat nielegalności Zełenskiego

Dzień wcześniej, 28 maja, kremlowski tyran Władimir Putin wydał oświadczenie w sprawie „nielegalności” Władimira Zełenskiego na stanowisku prezydenta („termin” upłynął 20 maja), wskazując, że obecnie jedynym legalną władzę na Ukrainie – Rada Najwyższa i jej przewodniczący Rusłan Stefanczuk, rzekomo zgodnie z normami ukraińskiego ustawodawstwa.

11 0

Putin. Zdjęcie – radiosvoboda.org

O tym, dlaczego Putin rażąco zniekształcił „Konstytucję Ukrainy” i normy krajowego ustawodawstwa, a także chęć przeprowadzenia kolejnej informacyjnej operacji specjalnej Kremla, udając „eksperta” od legislacji, pisze NBN, powołując się na Instytut Studiów Wojennych (ISW).

Zdaniem analityków ISW, Putin w sposób przemyślany uzupełnia swoje wypowiedzi takimi „niuansami prawnymi”, chcąc wywołać wrażenie, że otrzymał odpowiednie wykształcenie w zakresie ukraińskich zagadnień prawnych, aby móc „wyraźnie wypowiadać się w tej kwestii”. W szczególności użycie przez Putina wątpliwego „języka” państwowo-prawnego najwyraźniej powinno wzbudzić zaufanie słuchaczy do fałszywych narracji Kremla, bez sprawdzania wszystkich faktów, ponieważ terminologia prawnicza w swej istocie jest „gęsta i nieprzejrzysta”. ”

Instytut Studiów Wojennych dodał – w rzeczywistości „Konstytucja Ukrainy” i ustawa „O stanie wojennym”, która przedłużyła kadencję Władimira Zełenskiego jako prezydenta kraju, nie są tak skomplikowane , tak aby nie mógł być przestudiowany przez zwykłego czytelnika, w tym także z Federacji Rosyjskiej.

Stąd wprowadzane przez Putina przeinaczenia skierowane są głównie do odbiorców zagranicznych, głównie – z krajów Zachodu (wg między innymi „barierą językową”), których celem było odciągnięcie miejscowej ludności od wspierania Ukrainy.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że Putin nazwał „jedyny prawowity” rząd w  Ukraina.

nbnews.com.ua

Exit mobile version