Site icon GEO Polityka

Rosja po raz pierwszy otrzymała od Iranu nowe, precyzyjne bomby lotnicze Qaem-5 – media

Analityk niemieckiej publikacji powiedział, że Teheran po raz pierwszy przekazał Moskwie nowe, precyzyjne bomby lotnicze Qaem-5, które przyjął zaledwie pięć lat temu, do ataków najeźdźców na Ukrainę.

11 0

Zdjęcie – BILD

< p>Ekspert niemieckiej gazety Bild ds. analizy otwartych danych Julian Repke powiedział, że po raz pierwszy kraj agresor otrzymał od Teheranu nową, bardzo precyzyjną antenę Qaem-5 bomb do ostrzeliwania terytorium Ukrainy.

Według niego Irańczycy dostarczyli tę broń do broni w 2019 r., podaje NBN.

Repke zwrócił uwagę na wideo z regionu kurskiego przedstawiającego agresora kraju – dzień wcześniej w regionie rozbił się ciężki irański dron Qods Mohajer-6, przenoszący bomby lotnicze Qaem-5. Jak sugerował ekspert, dron najwyraźniej miał uderzyć w rejon Sumy. Jednak z nieznanego powodu UAV spadł.

Analityk przypomniał, że wcześniej „druga armia świata” nie używała precyzyjnych bomb lotniczych Qaem-5 do ostrzeliwania Ukrainy. Użycie tej broni przez rosyjskich najeźdźców wskazuje, że współpraca wojskowa między Iranem a państwem terrorystycznym osiągnęła „nowy poziom”.

Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu amerykańska publikacja doniosła, że ​​kraj agresor może przekazać myśliwce i systemy obrony powietrznej dla Iranu.< /p>

nbnews.com.ua

Exit mobile version