Site icon GEO Polityka

Południowokoreańskie uniwersytety mają trudności z wypłaceniem darowizn w postaci kryptowalut

Władze Korei Południowej zakazały lokalnym uniwersytetom, które chcą zamienić aktywa kryptograficzne na gotówkę, otwierania kont firmowych ze względu na pranie pieniędzy wysokiego ryzyka.

Według doniesień lokalnych mediów wiele uniwersytetów zwróciło się do władz o otwarcie rachunków bankowych w celu wypłaty dużych darowizn w kryptowalutach. Obecnie, aby sprzedać monety lub zamienić je na won koreański, użytkownicy giełd kryptowalut zobowiązani są do posiadania konta pod prawdziwym nazwiskiem, a banki odmawiają otwierania rachunków krajowym korporacjom i instytucjom zajmującym się kryptowalutami.

Jednostka analityki finansowej Korei Południowej (KoFIU) i Ministerstwo Edukacji obawiają się, że konta firmowe w porównaniu z kontami indywidualnymi są łatwiejsze w użyciu do prania pieniędzy za pośrednictwem kryptowalut ze względu na brak weryfikacji tożsamości. Urzędnicy uzasadnili swoją odmowę stwierdzeniem, że zapewnienie wyjątków dla instytucji edukacyjnych byłoby nieuczciwe w stosunku do organizacji lub firm działających w innych obszarach.

Departamenty zaleciły uniwersytetom powstrzymanie się od przyjmowania darowizn w kryptowalutach. Stawia to uniwersytety posiadające już zasoby cyfrowe w trudnej sytuacji, dlatego władze badają możliwość stworzenia dla nich specjalnego systemu umożliwiającego wypłatę otrzymanych monet.

Przypomnijmy, że w kwietniu politycy z Korei Południowej obiecali lokalnym inwestorom kryptowalutowym rozszerzone korzyści, podczas gdy organy nadzoru finansowego w Korei Południowej przygotowują się do zaostrzenia zasad notowania nowych altcoinów na scentralizowanych giełdach kryptowalut działających w kraju.

Источник: bits.media

Exit mobile version