Site icon GEO Polityka

OpenAI wprowadzi na świat ChatGPT-5: znane są zalety przyszłej sztucznej inteligencji

Twitter LinkedIn

Amerykańska firma OpenAI, znana jako twórca chatbota ChatGPT, ogłosiła rozpoczęcie szkolenia nowego modelu AI.

Szczegóły na temat nowych technologii podaje URA-Inform, powołując się na Interfax-Ukraine.

Twórcy uważają, że zaktualizowane systemy wyniosą sztuczną inteligencję na jakościowo nowy poziom możliwości, przenosząc nas bliżej stworzenia uniwersalnej sztucznej inteligencji

Wcześniej media donosiły, że OpenAI przygotowuje się do wypuszczenia nowego modelu sztucznej inteligencji, który będzie miał zdolność rozumowania i planowania. Oczekuje się, że nowy model będzie nosił nazwę GPT-5.

Ponadto OpenAI utworzyło specjalny komitet ds. bezpieczeństwa. Eksperci w tym obszarze będą doradzać zarządowi przy kluczowych decyzjach, które dotyczą projektów spółki i działań w obszarze AI. W ciągu najbliższych 90 dni komisja oceni obecne procesy i zabezpieczenia OpenAI. Następnie firma opublikuje informację o wdrożeniu tych zaleceń.

A propos, warto również zauważyć, że xAI Elona Muska zebrało niedawno 6 miliardów dolarów na rozwój sztucznej inteligencji. Wiadomo również, że Microsoft planuje w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestować około 2,9 miliarda dolarów w rozwój infrastruktury chmurowej i sztucznej inteligencji w Japonii.

Inicjatywy te podkreślają globalne zainteresowanie i inwestycje w rozwój sztucznej inteligencji, odzwierciedlając znaczenie i potencjalny wpływ tej technologii na przyszłość.

Przypomnijmy, dlaczego domy panelowe były wcześniej pokrywane płytkami: i nie chodziło tu o urodę.

Źródło informacji

Exit mobile version