Site icon GEO Polityka

Kwas glikolowy: co to jest i dlaczego Twoje włosy nie mogą się bez niego obejść

Co to jest kwas glikolowy, Dzherelo: freepik.com < i class="rbi rbi-share">

Jeśli kiedykolwiek marzyłaś o dłuższych i mocniejszych włosach (lub zmagasz się z suchą i łuszczącą się skórą głowy), prawdopodobnie zastanawiałaś się nad dodaniem pielęgnacji skóry głowy do swojej rutyny pielęgnacji włosów. W końcu zdrowie włosów zaczyna się od skóry głowy. Jest to jednak obszar naszej skóry, który do tej pory jest często zaniedbywany. Najpopularniejszy składnik? Kwas glikolowy. Co to jest kwas glikolowy i dlaczego Twoje włosy go potrzebują?

TreśćCo to jest kwas glikolowy? Jakie korzyści przynosi kwas glikolowy włosom? Najlepsze produkty do włosów z kwasem glikolowym

WomanEL odkryła, że ​​kwas glikolowy działa poprzez rozluźnienie wiązań utrzymujących martwe komórki skóry na skórze. Jest to powszechnie stosowany środek złuszczający stosowany w pielęgnacji skóry i ciała. Ale teraz dodaje się go również do produktów do włosów, aby zmniejszyć łupież i wzmocnić mieszki włosowe.

Co to jest glikolowy kwas?

Istnieją różne rodzaje AHA – kwas mlekowy, jabłkowy, cytrynowy i winowy. Jednak jak dotąd najbardziej długoterminowe badania wykazujące jego skuteczność to kwas glikolowy.

Kwas glikolowy, alfa-hydroksykwas (AHA), normalizuje proces złuszczania skóry, zmniejsza wielkość porów, pomaga wyrównać koloryt skóry oraz wygładza drobne linie i zmarszczki oraz przywraca teksturę skórze.

Jakie korzyści kwas glikolowy przynosi włosom?

Kwas glikolowy jest dobry nie tylko dla skóry, przywraca włosom siłę i posłuszeństwo, Źródło: freepik.com

„Tradycyjne odżywki do włosów regenerują i chronią zewnętrzną część łodygi włosa, ale wewnętrzna część łodygi również może ulec uszkodzeniu i osłabieniu” – wyjaśnia fryzjerka Saivo Ierna.

„Kora włosa zbudowana z keratyny, nadaje włosom pigment i integralność strukturalną, wytrzymałość oraz pęcznienie/rozciągliwość. Kwas glikolowy może przenikać do łodygi włosa, stabilizować keratynę wewnątrz i sprawiać, że włosy stają się mocniejsze i łatwiejsze do układania.

Dodatkowo nałożenie produktu na bazie kwasu glikolowego bezpośrednio na skórę głowy może pomóc w pobudzeniu odnowy komórkowej, eliminując łupież i łuszczenie się. „Kwas glikolowy usuwa martwe komórki naskórka, pozostałości produktów, pot, sebum i inne zanieczyszczenia. Takie głębokie oczyszczenie zwiększa obrót komórkowy i poprawia wchłanianie innych produktów.”

Najlepsze produkty do włosów z kwasem glikolowym

Exit mobile version