Site icon GEO Polityka

Francja ostrzega, że ​​chiński przemysł zagraża światowej gospodarce

Cała gospodarka światowa jest zagrożona z powodu nadmiaru taniego chińskiego eksportu. Poinformował o tym francuski minister finansów Bruno Le Mer, donosi Bloomberg.

► Czytaj Ministerstwo Finansów na Instagramie: najważniejsze wiadomości o inwestycjach i finansach< /p>

„Mamy problem z modelem gospodarczym, w którym Chiny produkują coraz więcej tanich towarów przemysłowych, bo może to stanowić zagrożenie nie tylko dla UE, nie tylko USA, ale także dla światowej gospodarki” – stwierdził Le Mer. .

Wiodące kraje uprzemysłowione jednoczą się w bardziej rygorystycznej i bardziej wspólnej walce z nadwyżką mocy produkcyjnych w Chinach, która ich zdaniem zagraża krajowym producentom.

Podczas spotkania ministrów finansów grupy G-7 we Włoszech krytykowane były także Chiny w związku z ich udziałem w światowym systemie handlu. Oczekuje się, że potencjalne cła UE będą znacznie niższe od tych nałożonych niedawno przez USA i będą opierać się na innym podejściu w ramach zasad i procedur Światowej Organizacji Handlu.

Na posiedzeniu G-7 Le Maire stwierdził, że państwa członkowskie powinny wzmocnić wymianę informacji i stworzyć wspólną ocenę praktyk przemysłowych w Chinach. Nalegał jednak, aby UE posiadała wszystkie narzędzia niezbędne do przywrócenia równych warunków działania.

Rozwój sztucznej inteligencji

Francuski minister wyraził chęć utrzymania korzyści płynących z lat rządów polityki i inwestycji w celu budowy własnych sektorów przemysłu i technologii.

Kluczowym priorytetem jest sztuczna inteligencja, w przypadku której Francja zamierza utrzymać wiodącą pozycję w Europie.

Microsoft ogłosił w tym miesiącu kwotę 4 miliardów euro inwestycje we francuskie usługi w chmurze i infrastrukturę sztucznej inteligencji (AI). W lutym firma Mistral AI z siedzibą w Paryżu również ogłosiła partnerstwo z firmą Microsoft.

minfin.com.ua

Exit mobile version