Site icon GEO Polityka

Co się stanie, jeśli po aktualizacji danych usuniesz „Reserve+”: objaśnienie TCC

Twitter LinkedIn

Jak wiecie, 18 maja na Ukrainie weszła w życie nowa ustawa o mobilizacji, która przewiduje aktualizację danych uwierzytelniających dla mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat.

Taką informację przekazała Alena Kuzina, podaje URA-Inform.  

Tego samego dnia Ministerstwo Obrony Narodowej uruchomiło aplikację „Rezerwa+”. Aby zaktualizować dane w rejestrze wojskowym, należy go pobrać na telefon komórkowy.

Sekretarz prasowy TCC w Dniepropietrowsku i JV Alena Kuzina wyjaśniły, że jeśli osoba odpowiedzialna za służbę wojskową zaktualizowała dane w „Reserve+” , zostaną one wpisane do odpowiedniego rejestru i tam pozostaną. Dlatego po rejestracji nie powinieneś usuwać tej aplikacji ze swojego telefonu.

„Jeśli usunąłeś aplikację po rejestracji, oznacza to, że po prostu usunąłeś aplikację z telefonu i to jest błędne”, ‚ zauważyła.

Sekretarz prasowy TCC dodał, że po zarejestrowaniu się osoby odpowiedzialnej za służbę wojskową w aplikacji Reserve+ i zaktualizowaniu swoich danych, nadal będzie on wzywany do terytorialnego centrum rekrutacji. Odbędzie się to za pomocą wezwania lub w inny sposób.

Kuzina zauważyła również, że pierwsze dni przejścia z systemu papierowego na cyfrowy mogą być problematyczne, ponieważ aplikacja została zainstalowana przez dużą liczbę użytkowników . Jednak według niej specjaliści wyeliminują wszystkie problemy.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, ilu więźniów znajduje się już w Siłach Zbrojnych Ukrainy i jakie funkcje będą pełnić: objaśnienia Ministerstwa Sprawiedliwości.

Źródło informacji

Exit mobile version