Zwycięskie pożegnanie Xaviego: Barcelona pokonała Sevillę w ostatnim meczu sezonu La Liga (wideo)

Katalończycy pozytywnie zakończyli mistrzostwa Hiszpanii.

Barcelonana wyjeździe odniosła zwycięstwo nad Sevillą w meczu finałowej, 38. rundy hiszpańskiej La Liga. Mecz na stadionie Ramon Sanchez Pizjuan w Sewilli zakończył się wynikiem 1:2.

W 15. minucie Robert Lewandowski objął prowadzenie zdobywając 19. bramkę Primery sezonu.

Nerviones odpowiedzieli celnym strzałem Youssefa En-Nesyriego w 31. minucie.

Jednak po przerwie Katalończycy strzelili drugą bramkę. W 59. minucie zwycięstwo Blaugranas przyniosło precyzyjne uderzenie Fermina Lopeza.

Przypomnijmy, że ten mecz był ostatnim dla Javiego Hernandeza na stanowisku głównego trenera Barcelony. Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości zespołem na czele stanie niemiecki specjalista Hans-Dieter Flick.

Recenzja meczu „Sevilla” – „Barcelona”

< iframe class="lazy loading" data-src="https://embed.megogo.net/ev3/universal?id=23969196&lang=ru"frameborder="0" szerokość= "100%" height="500" loading="lazy" scrolling="no" zezwoleniefullscreen="allowfullscreen">

Barcelona (85 punktów) zakończyła sezon La Liga czterema zwycięstwami z rzędu i zwyciężyła drugie miejsce w rankingach. Blaugrana straciła 10 punktów do mistrza Realu Madryt.

Sevilla (41 punktów) poniosła czwartą porażkę z rzędu i zajęła 14. pozycję w mistrzostwach Hiszpanii.