Switolina odniosła zdecydowane zwycięstwo nad dawną pierwszą rakietą świata na starcie Rolanda Garrosa 2024

Kolejna Ukrainka Angelina Kalinina nie ukończyła meczu pierwszej rundy.

Pierwsza rakieta Ukrainy Elina Svitolina z sukcesem wystartowała w losowaniu głównym turnieju Roland Garros-2024. W swoim pierwszym meczu na turnieju pokonała byłą numer jeden świata, Czeszkę Karolinę Pliskovą.

Intensywny mecz trwał 1 godzinę 58 minut. Switolina odniosła zdecydowane zwycięstwo, wygrywając dwa gemy z rzędu po przegranej w pierwszym secie – 3:6, 6:4, 6:2.

Kolejnym przeciwnikiem Eliny będzie zwycięzca meczu pomiędzy Francuzki Fiona Ferro i Diane Parry.

>

Kolejna ukraińska tenisistka Angelina Kalinina nie mogła pokonać pierwszej rundy francuskiej major. W trzecim secie meczu z Kolumbijką Camilą Osorio zmuszona była wycofać się.

Kalinina wygrała pierwszą partię wynikiem 6:3, a w drugim secie zabrakło jej trzech punktów meczowych wynikiem 6:5 i przegrał w tie-breaku (6:7). W trzecim secie Angelina wzięła przerwę medyczną, ale ostatecznie wycofała się z meczu przy wyniku 1:4.

Wcześniej Dayana Yastremskaya i Marta Kostyuk dostały się do drugiej rundy French Open , ale Łesja Tsurenko wycofała się z meczu otwarcia z powodu kontuzji.

Ukrainka Julia Starodubcewa, która przeszła wcześniej kwalifikacje, także zadebiutuje w losowaniu głównym Rolanda Garrosa. Jej przeciwniczką w pierwszej rundzie będzie Hiszpanka Cristina Buxa.