„Empoli” bez Kovalenki dramatycznie odniosło zwycięstwo nad „Romą” i uniknął spadku z Serie A (wideo)

Ukraiński piłkarz cały mecz spędził na ławce rezerwowych.< /p>

EmpoliUkraiński pomocnik Wiktor Kowalenko pokonał Romę u siebie w meczu finałowej, 38. rundy włoskiej Serie A2 :1.

W 13. minucie Matteo Cancellieri wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 20. minucie Rzymianie mogli wrócić do gry, jednak po przejrzeniu powtórki wideo (VAR) gol Briana Cristante został uznany za spalonego.

Przed przerwą Wilki wciąż wyrównały – bramkę zdobył Houssem Aouar .

Zakończenie meczu nastąpiło w doliczonym czasie gry. W 90. + 3. minucie celny strzał Mbaye Nianga zapewnił Empoli zwycięstwo, a co za tym idzie utrzymanie rejestracji w Serie A na kolejny sezon.

Kovalenko cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Łącznie w tym sezonie ukraiński pomocnik rozegrał 17 meczów mistrzostw Włoch, strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę.

Recenzja meczu „Empoli” – „Roma”

W ten sposób Empoli (36 punktów) zakończyło sezon na 17. miejscu w tabeli Serie A i obroniło się przed spadkiem do Zespół Serie B Kovalenko pokonał spadający w klasie Frosinone o jeden punkt.

Roma (63 punkty) zakończyła sezon na szóstej pozycji w Serie A i zakwalifikowała się do kolejnej Ligi Europy.

< p>Wcześniej informowaliśmy, że gol bilardowy Ukraińca Rusłana Malinowskiego pomógł Genui pokonać w rundzie finałowej główną sensację sezonu Serie A.