Site icon GEO Polityka

Ukraińscy uchodźcy mogą zostać w Niemczech bez pomocy: którzy zostaną pozbawieni świadczeń

Twitter LinkedIn

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann wyraził swoje niezadowolenie z faktu, że obywatele Ukrainy otrzymują większe świadczenia niż przedstawiciele innych krajów.

Informację tę podał Welt, podaje URA- Poinformować.  

„Przynajmniej co możemy zrobić, to: ‚ nie oznacza to wypłaty świadczeń mężczyznom, którzy faktycznie są zobowiązani do odbycia służby wojskowej w swojej ojczyźnie na Ukrainie. Staramy się jak najbardziej wspierać Ukrainę, ale nie może być premii dla tych, którzy uchylają się od służby wojskowej” – dodał. Herrmann powiedział.

Według ministra w Niemczech mieszka kilka tysięcy mężczyzn w wieku poborowym z Ukrainy, którzy otrzymują „bürgergeld” – „bürgergeld” – powiedział Herrmann. odpowiednik pomocy społecznej dla bezrobotnych. Według ministra Bawarii ludzie ci są ważni dla obronności Ukrainy.

Zauważył także, że Unia Chrześcijańsko-Społeczna (CSU), której jest członkiem, uważa za niewłaściwe, że Ukraińcy w Niemczech zaczynają otrzymywać świadczenia natychmiast po przybyciu, w przeciwieństwie do uchodźców z innych krajów.

„Nie jest jasne, dlaczego mieliby otrzymywać więcej niż inni ubiegający się o azyl. Mając tak znaczne świadczenia, początkowo nie czują motywacji, aby jak najszybciej rozpocząć poszukiwania pracy” – ‚ mówi Joachim Herrmann.

Przypomnijmy, że wcześniej donoszono o masowej eksmisji Ukraińców z mieszkań w jednym kraju europejskim: szczegóły.

Źródło informacji

Exit mobile version