Reprezentacja Ukrainy U-17 wygrała mecz finałowy na Euro 2024 (wideo)

Zespół Jurija Moroza zakończył fazę grupową na trzecim miejscu i nie dostał się do finału play-offy -off.

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej (U-17)pokonała drużynę Cypru w meczu ostatniej, trzeciej rundy grupy Euro 2024 scena. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „niebiesko-żółtych” z wynikiem 2:0.

Dla obu drużyn ten mecz nie miał już turniejowego znaczenia. Zespół Jurija Moroza już wcześniej stracił swoje szanse na awans do play-offów: ukraińska drużyna mistrzostwa kontynentalnego rozpoczęła od porażki z Serbią (0:1), a w drugim meczu przegrała z Czechami (1:3).

W ostatnim meczu turnieju Dmitrij Bogdanow strzelił dublet dla reprezentacji Ukrainy. Najpierw w 30. minucie zdobył bramkę po podaniu Maxima Barshaka, a następnie w 48. minucie wykorzystał rzut karny.

Całe wideo z meczu Ukraina U-17 – Cypr U-17 < /h3>

Tym samym Ukraińcy zakończyli turniej z trzema punktami, zajmując trzecie miejsce w Kwartecie A. Czechy awansowały do ćwierćfinału z tej grupy (9 punktów) i Serbii (6 punktów). Gospodarz Młodzieżowego Euro – drużyna Cypru – zajęła ostatnie miejsce z zerowym bilansem punktowym.

Przypomnijmy, że reprezentacja Ukrainy U-17 wzięła udział w piłkarskich mistrzostwach Europy po raz siódmy. Niebiesko-Żółtym nigdy nie udało się wyjść poza fazę grupową. Wcześniej nasza reprezentacja po raz ostatni na mistrzostwach kontynentu w tej kategorii wiekowej grała w 2017 roku i wtedy zajmowała trzecie miejsce w grupie.