Próba do finału Ligi Mistrzów: Real Madryt zakończył sezon w Primera bez Lunina remisem (wideo)

"Kremowy” podzielił się punktami z Betisem w pożegnalnym meczu Toniego Kroosa na Santiago Bernabeu.

Real Madryt zremisował u siebie z Betisem w meczu finałowej 38. rundy hiszpańskiej La Liga. Mecz na stadionie Santiago Bernabeu zakończył się wynikiem 0:0.

W pierwszej połowie goście zdołali trafić do bramki Royal Club, ale bramka występ amerykańskiego pomocnika Johnny'ego w 39. minucie został odwołany po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) z powodu spalonego.

Kibice nie widzieli w tej konfrontacji żadnych legalnie zdobytych bramek.

Uwaga że ten mecz był ostatnim w przykładzie Tony’ego Kroosa, który po Euro 2024 zdecydował się zakończyć karierę. Przed rozpoczęciem meczu piłkarze obu drużyn oddali 34-letniemu Niemcowi korytarz honoru, a kibice Madrytu przygotowali baner ku czci legendy klubu.

Ukraiński bramkarz Realu Madryt Andrey Lunin spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Thibaut Courtois wszedł na mecz w wyjściowym składzie, a w drugiej połowie belgijskiego bramkarza zastąpił Kepa Arrizabalaga – główny trener Los Blancos Carlo Ancelotti pozwolił Hiszpanowi na grę przed powrotem do Chelsea z wypożyczenia w madryckim klubie.< /p>

Recenzja meczu „Real Madryt” – „Betis”

Real Madryt zakończył sezon La Liga z dorobkiem 95 punktów. Giganci z Madrytu przed terminem zdobyli 36. tytuł mistrzowski w historii klubu. Betis (57 punktów) zajął siódme miejsce i w przyszłym sezonie zagra w kwalifikacjach Ligi Konferencyjnej.

Podopiecznym Ancelottiego pozostał ostatni mecz w tym sezonie: finał Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund rozegrany 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie .