Ostatnie trofeum Mbappe w Paryżu: PSG pokonało Lyon i zdobyło Puchar Francji (wideo)

Zespół Luisa Enrique zdobył złoty dublet.

PSG zdobyło Puchar Francji w sezonie 2023/24. W ostatnim meczu turnieju paryżanie pokonali Lyon z wynikiem 2:1.

W pierwszej połowie drużyna Luisa Enrique uderzyła dwukrotnie zdobył bramkę przeciwnika: w 22. minucie Ousmane Dembele otworzył wynik meczu, a w 34. minucie Fabian Ruiz umocnił przewagę paryskiego klubu.

Po przerwie Lyon oddał piłkę intryga – Jake O'Brien zdobył bramkę w 55. minucie. Jednak „tkacze” nie byli godni więcej.

Przypomnijmy, że gwiazdor Kylian Mbappe rozegrał cały mecz na boisku, dla którego był to ostatni mecz dla paryżan. Wcześniej 25-letni Francuz ogłosił, że po zakończeniu sezonu odchodzi z klubu.

Nowym klubem Mbappe ma zostać Real Madryt. Wcześniej media donosiły, że napastnik podpisał już kontrakt z Los Blancos.

Recenzja meczu „Lyon” – PSG

W rezultacie PSG zdobyło w tym sezonie złoty dublet. Wcześniej drużyna Enrique zdobyła mistrzostwo Francji przed terminem.

Paryżanie zdobyli Puchar Francji po raz 15. w historii. To rekord krajowy. Najbliższym rywalem w tym wskaźniku jest Marsylia, która traci pięć trofeów.