O wszystkim zadecydował wspaniały gol: Bayer w mniejszości zdobył Puchar Niemiec i zdobył złoty dublet (wideo)

Zespół Xabiego Alonso zdobył trofeum w walce z reprezentantem drugiej ligi Kaiserslautern.

Bayer Leverkusen zdobył Puchar Niemiec w sezonie 2023/24. W finałowym meczu turnieju „farmaceuci” minimalnie pokonali (1:0) grającego w drugiej Bundeslidze Kaiserslautern.

Jedyną bramką w meczu był stadion Olympiastadion w Berlinie, który padł w 16. minucie. Szwajcarski pomocnik klubu z Leverkusen Granit Xhaka fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego posłał piłkę do siatki przeciwnika.

Należy pamiętać, że przed przerwą drużyna Xabiego Alonso pozostawała w mniejszości – w 44. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę i został wyrzucony z boiska obrońcy Wybrzeża Kości Słoniowej Odilona Kossunou.

Jednak zawodnikom Kaiserslautern nie udało się wykorzystać liczebnej przewagi i przypieczętować bramkę Bayeru przed końcowym gwizdkiem.

Recenzja meczu Kaiserslautern – Bayer „

W ten sposób firma Bayer osiągnęła złoty dublet. Wcześniej „farmaceuci” po raz pierwszy w historii klubu sięgnęli po tytuł mistrzowski Bundesligi.

Klub z Leverkusen mógł sięgnąć nawet po potrójną koronę, ale w finale Ligi Europy sensacyjnie poniósł miażdżącą porażkę z Atalanty. p>