Site icon GEO Polityka

Ile osób przychodzi do TCC po otrzymaniu wezwania?

Twitter LinkedIn

Wojskowy Władimir mówił o swojej pracy w TCC.

Espreso przekazało tę informację, podaje „ URA-Inform”.  

Włodzimierz, który od początku masowej inwazji na Federację Rosyjską w ramach TrO bronił Ukrainy przed rosyjskimi najeźdźcami, a obecnie pracuje w RTCC Szewczenkowskiego we Lwowie, powiedział, że ze 100% osób, które otrzymały wezwania, tylko Do TCC trafia 2%.

Powiedział, że pracuje w firmie ochroniarskiej, która pilnuje także tymczasowych punktów pobytu dla zmobilizowanych osób.

„Tutaj osoby odpowiedzialne za służbę wojskową, uznane za zdolne, czekają na rozpatrzenie dokumentów i skąd są następnie wysyłane na poligon. Tutaj są karmieni, mają zapewnione miejsce do spania i ogólnie zaopatrzone we wszystko, czego potrzebują. Mogą tu przyjechać bliscy zmobilizowanych i spotkać się z nimi. To nie jest więzienie, jak mogłoby się komuś wydawać…”, „” – wyjaśnia Władimir.

Pracownik TCC powiedział, że często komunikuje się ze zmobilizowanymi, zaznaczając, że w większości nie ma konfliktów. Według niego większość osób odbywających służbę wojskową zachowuje się grzecznie, zwłaszcza po odpowiedniej rozmowie z pracownikami Terytorialnego Centrum Rekrutacji.

Jak pokazuje praktyka, każdy wszystko rozumie. Komunikujemy się z osobami pełniącymi służbę wojskową, wyjaśniamy im sytuację i praktycznie nie ma nieporozumień. Zdarza się, że pytają: „po co mam jechać?” Staramy się w takich sytuacjach działać tak, aby nie zaszkodzić ani sobie, ani osobie odbywającej służbę wojskową. Oczywiście w głowie myślę, że nie powinno tak być. Każdy musi iść bronić swojego kraju. Już tam byliśmy; zostawiliśmy na wojnie swoje zdrowie i część życia. Kiedy to wyjaśnisz, komunikacja będzie przebiegać łatwiej, “ wyjaśnia.

Jeśli chodzi o mobilizację, Władimir zauważył, że nie rozumie, jak inaczej powinno było postąpić państwo w takiej sytuacji:

„To, co się teraz dzieje, jest prawidłowe . Ze 100% osób, które otrzymały wezwanie, pojawia się tylko 2%. Mam braci, którzy już umarli i są tacy, których trzeba zmienić. Zrozum poprawnie: brygady znajdują się w strefie działań bojowych przez 2-3 lata, należy dokonać zastępstw. Po to właśnie jest mobilizacja─, ─ zauważył.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że w obwodzie kijowskim mężczyzna podciął sobie nadgarstki w TCC: co wiadomo o zdarzeniu.

Źródło informacji

Exit mobile version