Site icon GEO Polityka

Sąd Koronny w Southwark skazał Chinkę Jian Wen na karę więzienia za pranie 150 BTC

Sąd Koronny Southwark w Londynie zakończył wszystkie etapy procesu Jian Wen, oskarżonego o oszustwa inwestycyjne i wyprał 150 BTC (około 10 milionów dolarów) i skazał kobietę na sześć lat więzienia.

Jian Wen, która wcześniej pracowała jako kierowca dostarczający jedzenie na wynos oraz w branży hotelarskiej, zwróciła na siebie uwagę policji, próbując kupić drogie nieruchomości w Londynie. Należą do nich rezydencja z siedmioma sypialniami i basenem o wartości 23,5 miliona funtów (ponad 30 milionów dolarów), a także dom z kinem i siłownią o wartości 12,5 miliona funtów (około 15 milionów dolarów).

< p> W wyroku Sądu Koronnego w Southwark stwierdzono, że według dochodzenia Wen działała jako „osoba frontowa” i wykonywała polecenia dla swojego powiernika w Chinach. Zatrzymanie Wen doprowadziło do największej konfiskaty kryptowalut w historii Wielkiej Brytanii, w ramach której w kontrolowanych przez nią portfelach cyfrowych znaleziono ponad 61 000 BTC.

Sąd powiązał pochodzenie funduszy z oszukańczym programem kryptoinwestycyjnym chińskiej firmy technologicznej Tianjin Lantian Gerui Electronic i jej rzekomego dyrektora Zhimina Qiana. Z dokumentów sądowych wynika, że ​​w latach 2014–2017 ofiarą oszustwa finansowego firmy Qian mogło stać się ponad 130 000 chińskich inwestorów.

Источник: bits.media

Exit mobile version