Site icon GEO Polityka

Prokuratura regionalna pokazała skutki nocnego ostrzału Charkowa (wideo)

W nocy z soboty na niedzielę, 25 maja, zgodnie ze wstępnymi informacjami, rosyjskie siły okupacyjne przeprowadziły atak na to frontowe miasto przy użyciu warunkowo „balistycznych” rakiet S-300 systemu obrony powietrznej.

11 0

Zdjęcie – zrzut ekranu TG-video.

O tym, że w sobotni wieczór, po 1 godzinnej ofensywie, armia Putina przeprowadziła serię 4 ataków rakietowych zarówno na Charków, jak i obwód charkowski, – pisze NBN, powołując się na informacje opublikowane na oficjalnym kanale Telegram miejscowej prokuratury okręgowej.

Jak się okazało, na terenie obwodu słobodskiego jedna rakieta trafiła w budynek liceum, a inny uderzył w strefę przemysłową. Nie było żadnych rannych obywateli. Uszkodzeniu uległo jednak 15 samochodów prywatnych oraz fasada 9-piętrowego budynku mieszkalnego. Ponadto na terenie obwodu charkowskiego udokumentowano 2 trafienia na terenach otwartych. Tutaj również nie ma ofiar.

Na miejscu zdarzeń prokuratorzy i zespół dochodzeniowo-śledczy Policji Krajowej pracują nad zarejestrowaniem zbrodni wojennych państwa terrorystycznego.

< p>Wcześniej nasz portal informacyjny pisał o tym, jak Sinegubow ocenił ryzyko nowej ofensywy Federacji Rosyjskiej na Charków z obwodu sumskiego.

nbnews.com.ua

Exit mobile version