Polisja pokonała Szachtara i zdobyła bilet do Ligi Konferencyjnej (wideo)

Klub Żytomier dzięki zwycięstwu nad Pitmenami dostał się do Pucharu Europy.

Polesiepokonało Szachtaraw finałowym meczu 30. rundy ukraińskiej Premier Liga ligowa (UPL). Mecz w Żytomierzu zakończył się wynikiem 2:0.

Drużyna Żytomierza strzeliła obie bramki w pierwszej połowie. W 27. minucie Pedrinho strzelił samobójcę, a dwie minuty później Luifer Hernandez podwoił prowadzenie gospodarzy.

Recenzja meczu „Polesie” – „Szachtar”

Wkrótce dodane.

Dzięki temu zwycięstwu Polesie (50 punktów) przesunęło się na piąte miejsce w UPL i dostało się do Ligi Konferencyjnej, gdzie w przyszłym sezonie rozpoczną walkę druga runda kwalifikacji. W walce o Puchar Europy żytomierski klub pokonał Rukha (49 punktów), który zajął szóstą pozycję.

Szachtar (71 punktów) wcześniej przed terminem zdobył 15. tytuł mistrza w historii. W przyszłym sezonie doniecka drużyna będzie reprezentować Ukrainę w Lidze Mistrzów, gdzie wystartuje przynajmniej od rundy play-off lub od razu wejdzie do głównego losowania, jeśli Real Madryt pokona w finale aktualnej Ligi Mistrzów Borussię Dortmund.< /p>