Manchester United sensacyjnie pokonał Manchester City i zdobył Puchar Anglii (wideo)

Drużyna Erica ten Haga wygrała decydujący mecz na Wembley, a także wybory bilet do Ligi Europy na przyszły sezon.

Manchester Unitedrewelacyjnie pokonał Manchester City w finale FA Cup w piłce nożnej. Decydujący mecz turnieju na stadionie Wembley w Londynie zakończył się wynikiem 1:2.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły zdobyły dwa gole przeciwko drużynie Pepa Guardioli. W 30. minucie Alejandro Garnacho posłał piłkę do pustej siatki po nieporozumieniu pomiędzy zawodnikami City – obrońcą Joschką Guardiolem a bramkarzem Stefanem Ortegą.

W 39. minucie podopieczni Erika ten Haga podwoili prowadzenie – Bruno Fernandes trafił do Koby'ego Maine'a po genialnym jednorazowym podaniu w pole karne, a 19-letni talent Manchesteru United celnie strzelił w dalszy róg.

Pod koniec meczu „niebiescy” zmniejszyli przewagę – w 87. minucie rezerwowy Jeremy Docou uderzył w najbliższy rzut rożny z pola karnego. Manchesterowi City nie udało się jednak zdobyć gola i doszło do dogrywki.

Recenzja meczu „Manchester City” – „Manchester United”

W ten sposób Manchester United zemścił się na Manchesterze City za zeszłoroczny finał Pucharu Anglii, kiedy drużyna Guardioli pokonała „Czerwone Diabły” wynikiem 2:1.

W tym sezonie Manchester City po raz czwarty z rzędu zdobył mistrzostwo Anglii, czego nikomu wcześniej się nie udało. Manchester United zajął ósme miejsce w końcowej tabeli – to najgorszy wynik w historii klubu przez cały okres istnienia Premier League.

Zwycięstwo w Pucharze Anglii pozwoliło Manchesterowi United zakwalifikuje się do Pucharu Europy w przyszłym sezonie. Zdobywszy trofeum, Czerwone Diabły zdobyły bilet do Ligi Europy.