Site icon GEO Polityka

FTX Exchange kończy sprzedaż SOL z rabatami

Upadła giełda kryptowalut FTX zakończyła aukcje sprzedaży kryptowaluty Solana za łączną kwotę 2,6 miliarda dolarów ze znaczącymi rabaty.

Firma Character Markets wzięła udział w aukcji, kupując 800 000 SOL po 102 dolarów za monetę. Nieznaną ilość aktywów kupiła Pantera Capital, która wcześniej zebrała ponad 250 mln dolarów na wykup SOL od giełdy FTX.

Pierwsza aukcja, która odbyła się w kwietniu, spotkała się z krytyką ze strony FTX wierzycieli ze względu na 62% dyskonta. Głównymi nabywcami SOL za łączną kwotę 1,9 miliarda dolarów były Pantera Capital i spółka zależna Galaxy Digital, Galaxy Trading. Pod koniec kwietnia odbyła się kolejna aukcja, w której cena za monetę wyniosła 100 dolarów.

Na początku maja likwidatorzy FTX zaproponowali plan wynagrodzeń. Według niej 98% wierzycieli może otrzymać co najmniej 118%. Jednak grupa dotkniętych klientów sprzeciwiła się planowi rekompensat, podając jako niedociągnięcia płatności w formie fiat, a rekompensata za Bitcoin wyniosłaby jedynie 16 800 dolarów przy obecnej stawce około 68 600 dolarów.

Wcześniej eksperci z analityki firma K33 stwierdziła, że ​​płatności na rzecz wierzycieli FTX mogą mieć pozytywny wpływ na rynek kryptowalut. Jeśli plan reorganizacji oddziału zostanie zatwierdzony, firma będzie w stanie odrobić straty w ciągu dwóch miesięcy.

Источник: bits.media

Exit mobile version