Site icon GEO Polityka

Federacja Rosyjska jest o krok od nowej mobilizacji: eksperci mówili o oczywistych i ukrytych zagrożeniach dla Ukrainy

Twitter LinkedIn

Zachodnie media zaczęły rozpowszechniać informacje, że władze rosyjskie przygotowują się do przeprowadzenia nowej fali mobilizacji. To wydarzenie może mieć wpływ nie tylko na sytuację na froncie, ale także zmusić Ukrainę do podjęcia podobnego kroku.

Donosi o tym URA-Inform, powołując się na „Financial Times”.

Źródło twierdzi, że że nowa fala mobilizacji w Federacji Rosyjskiej zostanie ogłoszona jeszcze w tym roku. Eksperci uważają, że doprowadzi to do zintensyfikowania kampanii mobilizacyjnej na Ukrainie. W przeciwnym razie Federacja Rosyjska może zyskać przewagę na polu walki.

Warto zauważyć, że bez mobilizacji Rosji udaje się werbować około 30-40 tysięcy nowych żołnierzy miesięcznie. Jest to możliwe dzięki nagrodom pieniężnym i propagandzie Federacji Rosyjskiej. Jednak takie rosyjskie posiłki wyraźnie nie wystarczą do osiągnięcia sukcesu.

Warto zauważyć, że obecnie armia rosyjska jest o 15% większa niż na początku wojny na pełną skalę, ale siły te wciąż nie są wystarczające, aby realizować plany prezydenta Rosji Władimira Putina. Skala nowej mobilizacji nie jest jeszcze znana, ale ostatnia fala dała Federacji Rosyjskiej 300 tysięcy żołnierzy.

Przypomnijmy, jak zachowa się Policja Krajowa, jeśli zidentyfikuje poszukiwanego uchylającego się od poboru do wojska lista: wyjaśnienie Wyhowskiego.

Źródło informacji

Exit mobile version