„Dynamo” zakończyło sezon zwycięstwem nad „Ruchem” i nie dopuściło lwowskiej drużyny do europejskich rozgrywek (wideo)

Ekipa Aleksandra Szowokowskiego pozbawiła „żółto-czarnych” bilety do Ligi Konferencyjnej.

Dynamo pokonało Rukha w meczu finałowym 30. kolejki ukraińskiej Premier-ligi (UPL) . Mecz na Lwowskiej Arenie zakończył się wynikiem 1:2.

Wszystkie gole w tym meczu padły w drugiej połowie. W 52. minucie Samba Diallo wyprowadził kijowską drużynę na prowadzenie.

Lwowski klub odbił się w 63. minucie dzięki wysiłkom Romana Didyka. Ale drużynie Aleksandra Szowokowskiego udało się wyrwać zwycięstwo – w 77. minucie Anton Tsarenko zdobył bramkę.

Recenzja meczu „Rukh” – „Dynamo”

Will zostanie dodane wkrótce.

Dynamo (69 punktów) zajęło drugie miejsce w UPL i w przyszłym sezonie zagra w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

Rukh (49 punktów) ) zajął szóste miejsce i wyprzedził Puchary Europy, przegrywając w korespondencyjnej walce o bilet do Ligi Konferencyjnej z „Dniepr-1” (52) i „Polesiem” (50).