Site icon GEO Polityka

Czy Dovbik otrzyma Trofeum Pichichi, jeśli będzie miał tyle samo bramek co jego główny konkurent: odpowiedź Marki

Twitter LinkedIn

Jeśli dwóch lub więcej graczy zdobędzie tę samą liczbę bramek i jednocześnie zostanie najlepszymi strzelcami, podzielą się oni

Taką informację podała firma Marca, podaje URA-Inform.  

Zgodnie z publikacją, jeśli dwóch lub więcej zawodników zostanie najlepszymi strzelcami sezonu Mistrzostw Hiszpanii, każdy otrzyma prestiżową nagrodę. Zwycięzca nie jest ustalany na podstawie dodatkowych wskaźników (liczba asyst, liczba rozegranych meczów, liczba goli w rzutach karnych itp.)

Obecnie na liście najlepszych strzelców sezonu La Liga na czele listy stoi Artem Dovbik z `Girony' — 24 piłki. Zaraz za nim podąża Alexander Sorloth z Villarreal. Jeśli przeciwnik Dovbika strzeli jednego gola, to on i Ukrainiec podzielą się Trofeum Pichichi, co nie miało miejsca 40 lat wcześniej.

Ostatnim razem nagrodą podzielił się Juanito z Realu Madryt 187; oraz Jorge da Silva z Valladolid, który strzelał 17 goli w każdym sezonie. Warto dodać, że Dovbik nie zagra w tym sezonie, a Sorloth może poprawić swój wynik 25 maja w meczu z „Osasuną”.

„Pichichi Trophy” — nagroda przyznawana przez hiszpańską gazetę sportową Marca najlepszemu strzelcowi każdego sezonu Mistrzostw Hiszpanii.

Przypominamy, że już wcześniej informowano, że Usyk i „The Rock” spotkają się w klatka: znane są szczegóły hollywoodzkiego filmu „Wrecking Machine”.

Źródło informacji

Exit mobile version