Site icon GEO Polityka

Bundestag wezwał do umożliwienia Ukrainie przeprowadzania ataków zachodnią bronią na terytorium Federacji Rosyjskiej

Kijów wielokrotnie zwracał się do Waszyngtonu z prośbą o zniesienie zakazu ataków bronią amerykańską na cele wojskowe znajdujące się na terytorium kraju agresora, a o podobnych ograniczeniach nieustannie przypomina kanclerz Niemiec Olaf Scholz.< /h2> 11 0

Zdjęcie – facebook.com/GeneralStaff.ua

O  jaka jest opinia przewodniczącego komisji Bundestagu odpowiedzialnej za sprawy europejskie Antona Hofreitera na temat zapobiegania przez Ukrainę przeprowadzania ataków na terytorium Rosji z użyciem broni dostarczanej przez Rosję Kraje zachodnie – pisze NBN, cytując materiał z lokalnej gazety Der Spiegel.< /p>

Według Hofreitera takie zakazy są niewłaściwe, gdyż chodzi o ochronę ludności ukraińskiej. Z tego powodu kraje partnerskie Kijowa muszą zaprzestać uniemożliwiania Ukrainie użycia dostarczonej broni do odparcia ataków myśliwców Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych z rosyjskiej przestrzeni powietrznej.

Ponadto szef komisji Bundestagu osobno podkreślił normy prawo międzynarodowe pozwala zaatakowanemu krajowi uderzać w cele wojskowe na terytorium państwa agresora.

O tym, jak Scholz komentował dyskusje na temat użycia zachodniej broni przez Siły Zbrojne Ukrainy do uderzenia na Rosję, pisaliśmy już wcześniej. Federacja.

nbnews.com.ua

Exit mobile version