Site icon GEO Polityka

Bloomberg: Organ regulacyjny z Hongkongu może zezwolić na stakowanie emitentom spotowych ETF-ów Ethereum

Bloomberg poinformował, że Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) Hongkongu rozważa umożliwienie emitentom opcji stakowania Spotowe fundusze giełdowe (ETF) dla eteru.

SFC przeprowadziła kilka rund negocjacji z emitentami kasowych funduszy ETF na eter. Zdaniem przedstawicieli Aegis Custody dyskusja pomiędzy emitentami a organem regulacyjnym była konstruktywna, jednak nie ogłoszono jeszcze jasnych ram czasowych wdrożenia planu obstawiania.

Należy pamiętać, że ten plan Organ regulacyjny z Hongkongu zaprzecza polityce przyjętej przez Komisję amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która uważa usługi stakowania za umowę inwestycyjną i naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. W rezultacie duże instytucje finansowe, które złożyły wniosek o ETF Ether Spot, musiały dokonać zmian. Na przykład firma Fidelity usunęła opcję obstawiania z formularza S1.

Jeśli zakłady zostaną zatwierdzone, popyt na spotowe fundusze ETF w Hongkongu może wzrosnąć, co zapewni azjatyckiemu centrum finansowemu przewagę nad rynkiem amerykańskim.

Wcześniej Richard Byworth, partner zarządzający funduszu inwestycyjnego SyzCapital, powiedział, że jednostki zarejestrowanych w Hongkongu spotowych funduszy ETF Bitcoin będą wkrótce dostępne dla inwestorów z Chin kontynentalnych.

< p>

Источник: bits.media

Exit mobile version