Bilardowy gol Malinowskiego pomógł Genui pokonać główną sensację sezonu Serie A (wideo)

Rusłan strzelił czwartego gola w mistrzostwach Włoch p>

GenuaUkraiński pomocnik Rusłan Malinowski pokonał Bolonię u siebie w finale 38. rundy włoskiej Serie A > – 2:0.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie meczu – Malinowski po wejściu w pole karne posłał piłkę do bramki bilardowym strzałem post.

Dla Rusłana był to czwarty gol w obecnych Mistrzostwach Włoch, a na koncie ma także jedną asystę. Wcześniej Ukrainiec ostatni raz strzelił gola 11 lutego w meczu ze swoim byłym klubem Atalantą.

Przypomnijmy, że Malinowski po raz pierwszy po meczu znalazł się w wyjściowym składzie Gryfów kontuzja ścięgna podkolanowego z powodu kontuzji 31-letni Ukrainiec pauzował półtora miesiąca.

Malinowski został zmieniony w 63. minucie meczu z Bolonią. Wcześniej drużyna Alberto Gilardino zdobyła drugą bramkę – w 59. minucie Vitinha oddał celny strzał.

Recenzja meczu „Genua” – „Bolonia”

Tym samym Genua (49 punktów) zakończyła sezon na 11. miejscu w tabeli Serie A.

< p >Bolonia (68 punktów) na razie pozostaje na czwartej pozycji. Podopieczni Thiago Mottiego, który odejdzie z klubu po zakończeniu sezonu, nie będą już spadać poniżej piątego miejsca. Dzięki temu Bolonia po raz pierwszy od sezonu 1964/65 zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów.