Site icon GEO Polityka

Analitycy wojskowi informują o zaostrzeniu sytuacji na froncie w obwodzie donieckim (mapa)

Dzień wcześniej, 24 maja, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że rosyjskie siły okupacyjne nie ustają w wywieraniu nacisku w pobliżu Czasowego Jaru i odniosły częściowy sukces na kierunku Pokrowskiego, jednak ogólnie rzecz biorąc, sytuacja na linii frontu znacznie się skomplikowała.

11 0

< /p>

Zdjęcie – facebook.com/GeneralStaff.ua

O tym, że w ciągu ostatnich 24 godzin „drugiej armii świata” udało się zbliżyć do kilku osad w obwodzie donieckim, pisze NBN, powołując się na dane kartograficzne opublikowane przez ośrodek analityczny DeepState.

< p>W szczególności na mapach internetowych można zobaczyć postęp „wyzwolicieli” w pobliżu Archangielska i Humania (obok Ocheretino).

Również armia Putina, zdaniem analityków wojskowych, odniosła pewne sukcesy w rejonie Kleszczejewki (okolice Czasowego Jaru, gdzie najeźdźcy „ugrzęźli” w walkach miejskich).

Identyczny, a raczej trudna sytuacja jest w Bieriestowoju i Bieriestowach ;Krasnohorivka (obwód doniecki).

Zdjęcia — deepstatemap.live

Zdjęcie `8212; deepstatemap.live

Wcześniej nasz portal informacyjny informował, że 24 maja Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o potencjalnym rozpoczęciu kontrofensywy Sił Obronnych w obwodzie charkowskim.

nbnews.com.ua

Exit mobile version