Site icon GEO Polityka

7 objawów niedoboru wapnia, których nie należy ignorować

Jak poznać, że organizm nie potrzebuje wapnia, Dzherelo: freepik. com< /span> < i class="rbi rbi-twitter">

Niedobór witamin lub minerałów może stać się poważnym problemem zdrowotnym. Jeśli chodzi o niedobór wapnia, eksperci twierdzą, że niezwykle ważne jest wykrycie problemu, zanim spowoduje on szkody. Dzieje się tak dlatego, że w najcięższych przypadkach niski poziom wapnia może prowadzić do drgawek, zastoinowej niewydolności serca lub skurczu gardła, który może powodować trudności w oddychaniu. Rozpoczynając leczenie wcześnie, można uchronić się przed wieloma problemami zdrowotnymi. Ale skąd wiesz, że organizm nie ma wystarczającej ilości wapnia?

TreśćCo to jest wapń Po czym poznać, że organizm nie ma wystarczającej ilości wapniaJak to zrobić radzisz sobie z niedoborami wapnia?

WomanEL powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym minerale, łącznie z siedmioma objawami, które mogą wskazywać na niebezpiecznie niski poziom wapnia.

Co to jest wapń?

Wiele osób kojarzy wapń wyłącznie ze zdrowiem kości. Eksperci twierdzą jednak, że wpływa to na znacznie szerszy zakres funkcji. „Wapń to minerał niezbędny dla zdrowia kości, skurczów mięśni, funkcjonowania nerwów, krzepnięcia krwi, sygnalizacji komórkowej, funkcjonowania enzymów i serca” – mówi dr Raj Dasgupta.

„Wapń jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych minerałów w organizmie” – dodaje ekspert ds. zdrowia kości Kyle Zagrodsky. „Jest używany we wszystkich funkcjach. Jeśli mrugasz, jeśli twoje serce bije, jeśli myślisz, używasz wapnia.”

Większość zdrowych dorosłych powinna dążyć do dziennego spożycia wapnia w wysokości 1000 mg. Dietetyczne źródła wapnia można znaleźć w produktach mlecznych, takich jak mleko, jogurt i ser, niektórych warzywach, w tym kapuście, bok choy i brokułach, niektórych rodzajach ryb i napojach wzbogaconych w wapń.

Jakie są przyczyny niedobór wapnia:

Jak aby dowiedzieć się, że organizm nie ma wystarczającej ilości wapnia

U wielu osób z niedoborem wapnia objawy są łagodne, a u niektórych nie występują żadne objawy. Są to jednak główne objawy niedoboru wapnia, które możesz zauważyć, jeśli masz chronicznie niski poziom wapnia.

  1. Skurcze i skurcze mięśni;
  2. Przyspieszone bicie serca;
  3. < li>Mrowienie lub drętwienie;
  4. Słabe lub łamliwe paznokcie;
  5. Złamania kości;
  6. Zmęczenie;
  7. Depresja lub dezorientacja.

Jak sobie poradzić z niedoborem wapnia?

Aby uniknąć niedoboru wapnia, pij mleko i jedz inne produkty żywność żywność wzbogacona w wapń, Źródło: freepik.com

 Aby wyleczyć niedobór wapnia, należy spożywać więcej pokarmów zawierających wapń, takich jak produkty mleczne i warzywa liściaste, lub w razie potrzeby przyjmować suplement. Ważne jest również, aby upewnić się, że dostarczasz wystarczającą ilość witaminy D ze światła słonecznego lub suplementów witaminy D. Jeśli występują problemy zdrowotne lub leki powodujące niedobór, należy się nimi również zająć.

Istnieje kilka. rodzaje doustnych suplementów wapnia dostępnych na rynku, w tym dwie najpopularniejsze formy: cytrynian wapnia i węglan wapnia. Zagrodsky zaleca wodorosty jako ziołowy suplement wapnia, zauważając, że zawiera wiele niezbędnych aminokwasów, których potrzebuje organizm.

Ekspert ds. zdrowia kości dodaje, że jeśli Twoim ostatecznym celem jest poprawa ogólnego stanu kości, powinieneś również porozmawiać porozmawiaj ze swoim lekarzem o wszelkich zmianach hormonalnych, których możesz doświadczać, i dodaj ćwiczenia obciążające, które stymulują tworzenie kości.

Omówiliśmy także, czym jest magnez, jaką pełni rolę i jak się dowiedzieć, czym jest magnez tęsknię za nim.

Źródło informacji

Exit mobile version