Hat-trick Dovbika i dublet Cygankowa: Girona zorganizowała widowiskową strzelaninę w meczu La Liga (wideo)

Zdobywając trzy gole w meczu z Granadą, Artem ponownie poprowadził Hiszpanię w wyścigu punktacji mistrzostw.

GironaUkraińcy Artem Dovbik i Viktor Tsygankov zniszczyli Granadęw ostatnim meczu u siebie,38- 1. runda Hiszpanii La Liga7:0.

Nasi rodacy stoczyli niesamowitą walkę, biorąc udział w każdym z siedmiu goli zdobytych przeciwnikowi. Dovbik strzelił hat-tricka, a Cygankow strzelił dublet. Ukraińcy zanotowali także po jednej asyście.

Zespół Michela objął prowadzenie w 30. minucie spotkania – Eric Garcia głową po dośrodkowaniu Cygankowa z lewej flanki.

Trzy minuty później gospodarze powiększyli przewagę – Tsygankov strzelił w najbliższy róg po dośrodkowaniu Miguela Gutierreza.

Pod koniec pierwszej połowy zespół Girony zdobył bramkę po raz trzeci – Dovbik wykorzystał rzut karny w w 44. minucie.

Po przerwie Girona nadal atakowała. W 54. minucie Tsygankov strzelił podwójną bramkę, strzelając zza bramki bramkarza po podaniu Savio.

Zaraz potem Victor został zmieniony, a na boisko wszedł Cristian Stuani. W 75. minucie to on podał piłkę do Dovbika, który ostrożnie przetoczył piłkę pod dalszy słupek.

Minęły kolejne trzy minuty i Artem podziękował weteranom Urugwaju – ukraiński napastnik celnie upuścił piłkę głową, a Stuani musiał trafić jedynie na pustą bramkę.

A w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Dovbik zdobył hat-tricka. Artem wykorzystał rzut karny, strzelając swojego 24. gola w sezonie Mistrzostw Hiszpanii.

Dzięki hat-trickowi Dovbik ponownie został liderem wyścigu strzelców La Liga. Pokonał napastnika Villarreal Alexandra Serlota, który ma na koncie 23 gole. Czy Ukrainiec zdobędzie trofeum Pichichi, które przyznawane jest najlepszemu strzelcowi sezonu La Liga, dowiemy się na podstawie wyników ostatniej rundy.

Pamiętaj, że między nimi dwoma , ukraińscy piłkarze Girony zaliczyli w tym sezonie 47 skutecznych akcji, zdobywając 24 gole i 8 asyst, Cygankow ma 8 bramek i 7 asyst.

Recenzja meczu „Girona” – „Granada”

Drużyna Michela (81 punktów) zajęła trzecie miejsce w La Liga, zdobywając brązowe medale. To pierwsze w historii klubu medale Mistrzostw Hiszpanii. W przyszłym sezonie Girona zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

Granada (21 punktów) pozostała na przedostatniej, 19. pozycji. Wcześniej straciła szansę na utrzymanie rejestracji w elitarnej lidze przed terminem i kolejny sezon spędzi w Segundzie.