Site icon GEO Polityka

Chiny i Brazylia podjęły ważną decyzję w sprawie Ukrainy: zaproponowano specjalną drogę do pokoju

Twitter LinkedIn

Władze Chin i Brazylii podjęły inicjatywę mającą na celu rozwiązanie sytuacji na Ukrainie. Poparli pomysł zorganizowania szczytu pokojowego, ale podali specjalny warunek, który ich zdaniem umożliwiłby rozpoczęcie procesu negocjacji w sprawie zakończenia wojny.

Tak podaje URA-Inform, powołując się na Bloomberga .

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi i doradca prezydenta Brazylii Celso Amorima przygotowali wspólne oświadczenie w sprawie rozwiązania „kryzysu rosyjsko-ukraińskiego”. Nalegają, aby w szczycie wzięli udział przedstawiciele obu stron konfliktu i należy wziąć pod uwagę wszystkie punkty widzenia. Zaznacza się, że bez dialogu z Federacją Rosyjską szczyty takie będą rzekomo nieskuteczne.

Warto podkreślić, że Chiny nie składały wcześniej takich deklaracji przy wsparciu innych krajów.

Jednocześnie Ukraina przygotowuje się już do szczytu, który odbędzie się w Szwajcarii w dniach 15-16 czerwca. Na wydarzenie zaproszeni są przedstawiciele niemal 100 krajów. Oczywiście Ukraina nie chciała zapraszać przedstawicieli Federacji Rosyjskiej. Jednocześnie niedawno okazało się, że prezydent USA Joe Biden najprawdopodobniej nie będzie mógł wziąć udziału w szczycie.

Przypomnijmy, że Federacja Rosyjska wybrała miejsce na letnią ofensywę: ekspert nazwał niebezpiecznym wskazówki.

Źródło informacji

Exit mobile version