Reprezentacja Ukrainy U-17 przegrała drugi mecz z rzędu w finałowym turnieju Euro 2024 (wideo)

Drużyna Jurija Moroza została pokonana przez Czechów.

Ukraińska młodzieżowa reprezentacja piłki nożnej (U-17)przegrała z rówieśnikami z Czech w meczu drugiej rundy turnieju finałowego Euro 2024. Spotkanie zakończyło się porażką „niebiesko-żółtych” z wynikiem 1:3.

Czechy szybko otworzyły wynik meczu – już w 12. minucie , rzut karny wykorzystał Łukasz Moudry.

W drugiej połowie Czesi powiększyli przewagę – podwójną bramkę zdobył Ondrej Penksa, zdobywając gola w 61. i 88. minucie.

Yuri Moroza drużynie udało się odpowiedzieć jedynie prestiżowym golem – w 90+5 minucie rzut karny wykorzystał Kirill Digtyar.

Pełny zapis wideo meczu Ukraina U-17 – Czechy U-17< /strong>

Tym samym „niebiesko-żółci” przegrali drugi mecz z rzędu w finale Euro 2024 (U- 17) turniej. Ukraińska drużyna rozpoczęła mistrzostwa kontynentalne od porażki z serbską drużyną (0:1).

W rezultacie Ukraińcy niemal stracili szanse na awans do ćwierćfinału, gdzie dostaną się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W rundzie finałowej drużyna Moroza zmierzy się 26 maja z gospodarzami zawodów, drużyną Cypru.

Finalny etap Euro 2024 w gronie reprezentacji U-17 odbędzie się 20 maja w Cypr. Finał turnieju odbędzie się 5 czerwca.

Przypomnijmy, że reprezentacja Ukrainy do lat 17 uczestniczy w piłkarskich mistrzostwach Europy już po raz siódmy. Niebiesko-Żółtym nigdy nie udało się wyjść poza fazę grupową. Wcześniej nasza reprezentacja po raz ostatni na mistrzostwach kontynentu w tej kategorii wiekowej grała w 2017 roku i wtedy zajmowała trzecie miejsce w grupie.