Romans miejski Charlesa Aznavoura: 5 wiecznych pieśni mistrza

Charles Aznavour. Dzherelo: pinterest.com < /i>

W trakcie swojej muzycznej kariery francuski chansonnier, poeta, kompozytor i aktor Charles Aznavour wydał ponad tysiąc piosenek, a także zagrał w kilkudziesięciu filmach. Jego miejski romans brzmi przez dziesięciolecia jak prawdziwy hymn piękna i miłości i pozostanie w sercach fanów na całe życie.

TreśćUne Vie D'AmourLa BohèmeEmmenez-moiSheHier Encore

Przestanę śpiewać w dniu, w którym nie będę mógł wyjść na scenę. Nie znoszę bezczynności, kocham życie i ruch

powiedział chansonnier.

Romans miejski Charlesa Aznavoura. Źródło: pinterest.com

Prawdziwe imię mistrza to Shahnur Varenag Aznavuryan, dziś skończyłby 100 lat… W urodziny legendy wspólnie z WomanEL przypomnimy sobie 5 najsłynniejszych piosenek artysty.

Charles zaczął komponować swoje pierwsze piosenki na początku lat czterdziestych. W 1941 roku, po spotkaniu z pianistą i kompozytorem Pierrem Roche’em, powstał duet „Roche i Aznavour”, koncertujący w kabaretach francuskich i belgijskich.

Wkrótce artystów zauważyła kultowa Edith Piaf, z którą w 1946 roku odbyli tournée po Francji i USA. Od tego czasu rozpoczęła się kariera zawodowa Aznavoura jako chansonniera.

Charles Aznavour był autorem ponad tysiąca piosenek wykonywanych samodzielnie, a także przez takich artystów jak Edith Piaf, Frank Sinatra, Ray Charles, Bob Dylan, Liza Minnelli, Mireille Mathieu, Julio Iglesias i wielu innych.

< p>Nie boję się śmierci, po prostu cieszę się, że mogę żyć, widzieć, słyszeć, czuć, cieszyć się otaczającym mnie światem. Widzisz, jaki jestem rozsądny! Nie proszę jak Faust o zwrócenie mi mojej młodości. Chciałbym móc po prostu pozostać taki, jaki jestem. Chętnie zgodziłbym się nadal znosić wszystkie niedogodności, jakie niesie ze sobą mój wiek. I niech mi powiedzą, że przesadzam lub proszę o zbyt wiele. To będzie dla Ciebie! Proszę Cię, abyś dał mi tylko tysiąc lat – nie aż tak dużo – tak z ciekawości, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz świat w trzecim tysiącleciu…

Charles Aznavour

Une Vie D'Amour

Wielki francuski piosenkarz ormiańskiego pochodzenia napisał swój przejmujący utwór „Wieczna miłość” („Une Vie D'Amour”) do radziecko-francuskiego filmu „Teheran-43''; w 1981 r. Film nie stał się kultowy, ale piosenka w wykonaniu Aznavoura od wielu lat brzmi jak prawdziwy hymn wielkiej, zwycięskiej miłości.

Cyganeria

Piosenka dedykowana paryskim artystom, bohemie Montmartre, podbiła świat listach przebojów kilkudziesięciu krajów jest nadal uważana za jedną z najsłynniejszych piosenek w języku francuskim. Aznavour wykonywał ją na każdym koncercie.

Pierwotnie utwór został napisany dla operetki „Pan Karnawał” w 1965 roku. Georges Guétary twierdził, że wykonuje ją sam, ale Aznavour sam nagrał piosenkę. W tym celu istnieją dwie równoważne wersje tej kompozycji – obie okazały się dużym sukcesem.

Emmenez -moi< /h2>

Kolejna kultowa piosenka zespołu artysta to poetycki szkic o portach, statkach i morzach z albumu „Entre deux rêves” z 1967 roku. „Emmenez-moi” stało się złotym standardem pieśni.

Po raz pierwszy ukazał się w 1967 roku na płycie „Entre deux rêves”, rok później – singiel, który znalazł się w pierwszej dwudziestce krajowych list przebojów. Słowa napisali niezmienieni Garvarentowie. Dziesięć lat później nagrano wersję angielską.

Ona

Utwór został napisany na potrzeby angielskiego serialu „Siedem twarzy kobiety”, rozpoczął samodzielne życie, a później przez długi czas zajmował pierwsze miejsca na listach przebojów.

„Ona ” został natychmiast nagrany w języku angielskim i francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Dlatego występuje pod kilkoma nazwami jednocześnie: „Tous les visages de l'amour”, „Sie”, „Lei”, „Es” i „Elle”.

Hier Encore