Site icon GEO Polityka

Tempo otwierania nowych portfeli Bitcoin spadło do poziomu antyrekordowego sprzed sześciu lat

Siedmiodniowa średnia liczba nowych adresów w sieci Bitcoin spadła do najniższego poziomu w 2018 roku , ogłosili analitycy The Block Researches .

W zeszłym tygodniu w Internecie otwierano średnio 275 000 adresów dziennie, w porównaniu z 625 000 zaledwie sześć miesięcy temu.

Eksperci Bloku są zgodni w opinii, że zmniejszenie liczby nowych adresów i spadek aktywności inwestorów Bitcoin odzwierciedla ogólny spadek entuzjazmu i poziomu oczekiwań na gwałtowny wzrost flagowego aktywa kryptograficznego po halvingu.

Warto zauważyć, że tendencja spadkowa wpłynęła także na inne wskaźniki związane ze współpracą wojskowo-techniczną. Na przykład dochody z prowizji górników spadły w związku z rekordowo niskim poziomem hashowania w sieci Bitcoin i wolumenem transakcji w sieci.

Na tle chwilowej stagnacji na rynku aktywów cyfrowych flagowa kryptowaluta kontynuowała miesięczny dryf w przedziale 66 400–68 300 dolarów. Począwszy od 15 kwietnia wartość pierwszej kryptowaluty pod względem kapitalizacji nie była w stanie wykazać się przyzwoitą dynamiką wzrostu i znacząco zbliżyć się. wartości marcowe. 

Zgodnie z wnioskami ekspertów firmy 10x Badania. cena oscyluje wokół strefy oporu z końca kwietnia – 68 000 dolarów. Jednocześnie 10x Research przewiduje, że w przypadku przełamania strefy oporu Bitcoin ma potencjał do osiągnięcia nowych historycznych maksimów. 10x Research. eksperci podają optymistyczną prognozę rynkową, spodziewają się jednak trendu wzrostowego, który będzie rozwijał się powoli w obliczu zmienności aktywów i oczekiwań na zawirowania cen.

Wcześniej analitycy firmy handlowej Arbelos Markets stwierdzili, że pod względem zawartości wewnętrznej flagowa kryptowaluta była bliższa akcjom spółek technologicznych. 90-dniowy współczynnik korelacji pomiędzy Bitcoinem a indeksem technologicznym Nasdaq 100 osiągnął poziom 0,46. To najwyższy wynik od końca lata 2023 r.

Источник: bits.media

Exit mobile version