Site icon GEO Polityka

Moskiewska kancelaria prawna rozpoczęła przyjmowanie wniosków o płatność od klientów Wex i BTC-e

Moskiewska kancelaria prawnicza Lidings ogłosiła rozpoczęcie przyjmowania wniosków o płatności od rosyjskich i zagranicznych użytkowników upadłej kryptowaluty wymienia BTC-e i Wex.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu na stronie internetowej kancelarii, jest ona wyłącznym przedstawicielem właścicieli giełdy kryptowalut BTC-e (Wex) w kwestii przyjmowania żądań klientów. Zgłoszenia przyjmowane są w języku rosyjskim i angielskim za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz komunikatorów WhatsApp i Telegram.

Przedstawiciele Lidings wyjaśnili, że nie udzielają konsultacji klientom giełdy, a jedynie zbierają wnioski o zwrot aktywów legalnie przekazanych przez użytkowników do BTC-e (Wex) w celach inwestycyjnych. Klienci będą zobowiązani do podania danych osobowych, w tym wyciągów z Federalnej Służby Podatkowej Federacji Rosyjskiej (FTS), wskazania źródeł środków oraz potwierdzenia posiadania portfeli kryptowalut.

Giełda BTC-e została zamknięta w 2017 roku po interwencji amerykańskich organów ścigania. Współzałożyciel Alexander Vinnik został zatrzymany w Grecji, a następnie poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, gdzie postawiono mu zarzuty oszustwa, udziału w grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Po aresztowaniu Alexandra Vinnika administracja giełdy próbowała ponownie uruchomić platformę pod nowym hasłem marka – WEX. Ale próba nie powiodła się. Klienci nie mogli otrzymać środków i według wstępnych szacunków stracili miliardy rubli. W 2022 roku w Rosji zatrzymano kolejnego współtwórcę projektu Aleksieja Bilyuchenko, któremu udało się zmienić nazwisko na Iwanow.

W 2023 roku singapurska firma World Exchange Services uzyskała za pośrednictwem Sądu Rejonowego Zaeltsovsky w Nowosybirsku odszkodowanie w wysokości 3,1 miliarda rubli majątku Wex, o który oskarżono Bilyuchenko (Iwanow). Jesienią 2023 roku moskiewski sąd skazał administratora Wexu na 3,5 roku więzienia. Niedawno inny moskiewski sąd zdecydował, że Bilyuchenko-Iwanow musi zrekompensować World Exchange Services 18 miliardów rubli.

Wcześniej prawnik Aleksandra Vinnika poinformował, że Rosjanin zawarł umowę z amerykańską prokuraturą i przyznał się do wyprania 9 miliardów dolarów przy użyciu kryptowalut.

Источник: bits.media

Exit mobile version