Site icon GEO Polityka

Senat USA poparł odmowę dyrektywy SEC, pompa.fun ucierpiała z powodu exploita o wartości 1,9 miliona dolarów: co nowego na rynku

Główna sprawa na rynku kryptowalut.

Platforma Pump.fun padła ofiarą exploita o wartości 1,9 miliona dolarów.

16 maja 2024 r. platforma Pump.fun, na której użytkownicy mogą „natychmiast” utworzyć memcoina w sieci Solana, ucierpiała z powodu exploita na kwotę 12 300 SOL (około 1,9 mln dolarów). Wiadomo, że za włamaniem stoi były pracownik startupu.

Zespół projektowy stwierdził, że hakerowi udało się przeprowadzić atak za pomocą chwilówek. Z raportu wynika, że ​​wykorzystał swoją „uprzywilejowaną pozycję”, aby uzyskać dostęp do wypłaty środków.

Pump.fun dodał, że inteligentne kontrakty platformy są bezpieczne, a użytkownicy mogą uruchamiać nowe monety. Ponadto teraz przez 7 dni prowizja handlowa wyniesie 0%.

„Użytkownicy dotknięci incydentem otrzymają 100% płynności, którą mieli wcześniej” – powiedział Pump.fun.

< h3>Senat USA poparł uchylenie dyrektywy SEC

Wczoraj, 16 maja, Senat USA przyjął ogólną uchwałę uchylającą Biuletyn Rachunkowości Personelu 121 (SAB 121) wydanej przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC ).

p>

„Oszałamiające 60 głosów na tak w Senacie stanowi wyraźny sygnał, że obie izby Kongresu, pomimo dzielących je różnic politycznych, wyraźnie nie akceptują tej zasady” – stwierdziło w oświadczeniu Stowarzyszenie Blockchain.

Jednakże przy wsparciu Senatu i Izby Reprezentantów rozwiązanie może napotkać trudności na wyższym szczeblu. 8 maja administracja Białego Domu ogłosiła gotowość prezydenta Joe Bidena do zawetowania ustawy.

Doradcy głowy państwa podkreślali, że uchylenie SAB 121 uniemożliwi SEC „chronienie inwestorów na rynkach kryptowalut i zapewnienie bezpieczeństwo całego systemu finansowego.”

p>

SAB 121 został wydany w kwietniu 2022 roku. Dokument zawiera zalecenia dotyczące przechowywania kryptowalut. W szczególności banki muszą uwzględniać kryptowalutę klientów w swoim bilansie.

Tether nawiązał współpracę z TON i Oobit w zakresie płatności kryptowalutowych

Tether, emitent stablecoina USDT , zawarła umowę partnerską z organizacją non-profit The Open Network Foundation (TON) i usługą płatniczą Oobit. Strony będą pracować nad stworzeniem kompleksowego rozwiązania w zakresie płatności kryptowalutami.

W komunikacie stwierdzono, że współpraca potwierdza zaangażowanie Tether w budowanie systemu finansowego za pomocą zdecentralizowanych rozwiązań technologicznych, które wzmocnią pozycję użytkowników w świecie aktywów cyfrowych.

Wcześniej w ramach tej inicjatywy emitent dodał wsparcie dla USDT na sieć TON, aby proces transferu środków był szybszy, bezpieczniejszy i bardziej opłacalny.

Jak wynika z komunikatu prasowego, jednym z kluczowych celów Tethera jest zwiększenie dostępności dolara amerykańskiego na całym świecie. Należy zauważyć, że firma w dalszym ciągu przewodzi w transformacji krajobrazu kryptowalut i niszczeniu tradycyjnego systemu finansowego.

Dyrektor generalny Oobit Amram Adar dodał, że usługa płatnicza dąży do odblokowania pełnego potencjału cyfrowego aktywa. Zauważył, że umowa partnerska z Tether i TON ma na celu osiągnięcie tego i wielu innych celów.

Binance opracowało algorytm filtrujący „transakcje spamowe”

Specjaliści od cyberbezpieczeństwa na giełdzie kryptowalut Binance opracowali algorytm identyfikujący adresy biorące udział w oszustwach związanych z transakcjami spamowymi. Poinformował o tym Cointelegraph, podając link do raportu firmy.

„Opracowaliśmy unikalną metodę wykrywania zainfekowanych adresów, która pomaga nam ostrzegać użytkowników, zanim wyślą środki oszustom” – cytuje publikacja giełdy oświadczenie.

Oszustwo polega na przesłaniu ofierze niewielkiej kwoty na adres podobny do tego, który jest już używany w portfelu, dzięki czemu transakcja zostanie zapisana w historii. Zazwyczaj hakerzy powtarzają kilka pierwszych i ostatnich cyfr występujących w większości aplikacji. Oczekuje się, że użytkownik po prostu skopiuje dane podczas następnej transakcji bez pełnego sprawdzenia.

Algorytm Binance wykrywa fałszywe adresy, wykrywając najpierw podejrzane przelewy, takie jak transakcje o wartości prawie zerowej lub z tokenami o niskiej wartości .

Narzędzie dopasowuje je następnie do adresów potencjalnych ofiar i znaczników czasu, aby znaleźć potencjalne miejsce zatrucia.

Fałszywe adresy są rejestrowane w bazie danych firmy HashDit specjalizującej się w Web3 bezpieczeństwo. Usługi kryptograficzne, takie jak Trust Wallet, korzystają z API firmy, aby ostrzegać użytkowników, jeśli mają zamiar przelać środki na fałszywy adres.

Według Binance algorytm pomógł już zidentyfikować 13,4 miliona przypadków infekcji portfeli w BNB Smart Chain i 1,68 miliona w Ethereum.

minfin.com.ua

Exit mobile version