Manchester City rozprawił się z West Hamem i wygrał walkę o tytuł Premier League z Arsenalem (wideo)

Drużyna Pepa Guardioli po raz czwarty z rzędu została mistrzem Anglii .

Manchester Cityzostał mistrzem Anglii na sezon 2023/24. W meczu finałowym, 38. rundy angielskiej Premier League (EPL), „obywatele” pokonali u siebie drużynę West Ham z wynikiem 3: 1 u>.

Aby zdobyć tytuł, drużynie Josepa Guardioli wystarczyło pokonać Młoty w ostatniej rundzie i wtedy nie trzeba było już patrzeć na wynik równoległego meczu pomiędzy Arsenal i Everton w ogóle.

< p>„Mieszkańcy” poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. W pierwszej połowie Phil Foden strzelił podwójną bramkę, zdobywając gola w 2. i 18. minucie.

Przed przerwą Mohamed Kudus zmniejszył przewagę gości, ale w 59. minucie Rodri zdobył błękitnego gola trzeci gol

Recenzja meczu „Manchester City” – „West Ham”

Zostanie dodane wkrótce.

Zatem „Manchester City wygrał Premier League po raz czwarty z rzędu. To rekordowy wynik, jakiego nikomu wcześniej nie udało się osiągnąć.

Przypomnijmy, że utrata punktów przez „obywateli” w tym meczu uczyniłaby mistrza Arsenalu Alexandra Zinchenko, który pokonał „Everton” w „Derby Ukrainy” na własnym boisku Witalij Mikolenko z wynikiem 2:1.

W końcowej tabeli Premier League drużyna Guardioli miała dwa punkty przewagi nad drużyną Mikela Artety. West Ham zakończył sezon Premier League na dziewiątym miejscu.