Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski pogratulował ukraińskiemu bokserowi Oleksandrowi Usykowi historycznego zwycięstwa nad Brytyjczykiem Tysonem Furym, podaje WomanEL. Do bitwy doszło w nocy 19 maja. Na swoim oficjalnym kanale Telegram Zełenski wyraził dumę z naszego boksera.
Ukraińcy pokonali potężny! I w końcu wszyscy nasi przeciwnicy zostaną pokonani. Alexander Usik absolutnym mistrzem świata! Bitwa trudna do udowodnienia: wytrzymałość i siła Ukrainy dają początek zwycięstwu Ukrainy. Gratulacje, mistrzu! Gratulacje, kraj! Chwała Ukrainie!
Alexander Usik pokonał Tysona Fury'ego i został pierwszym absolutnym mistrzem świata w wadze ciężkiej XXI wieku, jednocząc cztery pasy mistrzowskie – WBA, IBF, WBO i WBC. To osiągnięcie było historyczne. Usik wykazał się niesamowitymi umiejętnościami i siłą, potwierdzając swój status jednego z najlepszych bokserów naszych czasów.
Spójrz na ten dodatek na Instagramie
Wzruszającym momentem przed walką było wejście na ring Aleksandra w przebraniu hetmana kozackiego. Obraz ten nie tylko podkreślił ducha walki Usyka, ale także złożył hołd ukraińskiej historii i kulturze.
Przez sposób Ukraiński bokser nadal inspiruje miliony ludzi swoimi zwycięstwami i niezniszczalnym duchem. Jego sukcesy na ringu są symbolem dumy narodowej i potwierdzeniem, że Ukraińcy mogą osiągać wyżyny w każdej dziedzinie.































