Site icon GEO Polityka

W obwodzie donieckim były poseł ludowy odniósł zwycięstwo w rosyjskim pseudoreferendum

Wołodymyr Bidyowka, starszy poseł „parlamentu” zgrupowanych decyzji „DPR” sądu w obwodzie donieckim kara zaoczna grozi konfiskatą kopalni.

RBC-Ukraina informuje o tym w piśmie do Prokuratury Generalnej.

Jak ustalił sąd, wiosną 2022 roku mieszkaniec Doniecka Bidovka, będący tzw. szefem „dobro ludu” ugrupowania „DPR”, wezwał wczoraj na spotkanie z organem DPR okupujący „rząd”.

Prokuratura dodała, że ​​w chwili wpisu do rozpatrzenia została przekazana pseudoustawa i została przyjęta pseudoustawa w sprawie przeprowadzenia „referendum DPR w sprawie wprowadzenia żywności do magazynu Federacji Rosyjskiej jako przedmiotu”. „posady” ze stacji metra Makijówka sprowadzono „posadystów” do posiadania fałszywego testamentu w quasi-republice. To było pod presją, „komisja” nie zakończyła tajnego głosowania, ale była uzbrojona w karabiny maszynowe „Agitowali obywateli, aby w głosowaniu wybrali „właściwą opcję”” – przeniesiono do instytucji edukacyjnej.

Wyraźnie wyjaśniono, że niechęć sędziów zostaje rozwiązana.

W ten sposób sąd doszedł do wniosku o winie dwóch osób za naruszenie integralności terytorialnej i niekompletności Ukrainy oraz informacji o współpracy (część 2 artykułu 110, część 2, art. 28, część 5, art. 111-1 kc Ukrainy).

Zostali skazani zaocznie do 12/15 za włamanie i konfiskatę kopalni.

Dovіdka: Wołodymyr Bidyowka był wcześniej deputowanym ludowym VII Kliki Komunistycznej Partii Ukrainy (2012 – 2014), prosperując przez separatystów, a później: od 19 listopada 2018 roku zostajemy liderem „w imię narodu” ugrupowania terrorystycznego „DPR”.

Wraz z innymi współpracownikami zostaliśmy wpisani na listę sankcji UE, wprowadzonych jeszcze w 2018 roku za organizatorzy „wyborów” w Donbasie.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version