Site icon GEO Polityka

Nowa era w wadze ciężkiej. Co zmieni się po zwycięstwach Usika nad F’yuri lub jego porażce?

Ukraiński bokser Oleksandr Usyk będzie walczył z Brytyjczykiem Tysonem Furym o tytuł absolutnego mistrza świat w ważnej kategorii.

O możliwych scenariuszach po walce Usika z Furym – w materiale RBC-Ukraina.

Biy Usik – Fyuri będzie obchodzony 18 maja w arabskiej stolicy Riyadzie. Bokserzy wyjdą na ring w Kingdom Arena. Walka rozpoczyna się nie wcześniej niż o godzinie 00:30 w tygodniu po czasie kijowskim. Obaj Ukraińcy i Brytyjczycy kontrolują wszystkie ważne pasy WBA, WBO, IBF, IBO i WBC.

Świat od dawna nie miał absolutnych mistrzów. Jesienią 1992 roku Riddick Bowe zdobył okulary innego elitarnego boksera tamtej epoki, Evandera Holyfielda i przejął kontrolę nad pasami trzech wiodących organizacji bokserskich. To prawda, że ​​po skandalu zmarnował jednego z nich – zdecydował się na walkę z Lennoxem Lewisem i po groźbach ze strony WBC publicznie rzucił pas na czołg Smitha.

Sam Lewis miał podobne doświadczenie rok temu. Brytyjski bokser wiosną 1999 roku za okularami pokonał Holyfielda i trzymał w rękach najważniejsze tytuły mistrzowskie – WBC, WBA i IBF. Będąc absolutnym mistrzem, Lewis jest nim od ponad roku. Vin nie chciał walczyć z Johnem Ruizem, przez co stracił także pas WBA. Takich absolutów nie było.

Lista absolutnych mistrzów świata w epoce trzech pasów (WBC, WBA i IBF):

Exit mobile version