Site icon GEO Polityka

Nokaut w pierwszej rundzie: niezwyciężony Ukrainiec zniszczył swojego przeciwnika na underkarcie walki Usyk-Fury (wideo)

Daniel Lapine zdobył wolny tytuł WBA Intercontinental w wadze półciężkiej.

Ukraiński bokser wagi półciężkiej Daniel Lapin odniósł olśniewające zwycięstwo nad Portugalczykiem Octavio Pudivitre w undercard walki pomiędzy Alexandrem Usykiem a Tysonem Furym o tytuł tytuł absolutnego mistrza świata wagi ciężkiej.

26-letni Ukrainiec znokautował 34-letniego Portugalczyka w pierwszej rundzie.

Wakujący tytuł WBA Intercontinental w wadze półciężkiej stawką była ta walka

Film przedstawiający nokaut w walce Lapin – Pudivitr

Daniel pozostaje niepokonany na zawodowym ringu. Jego rekord obejmuje obecnie 10 zwycięstw (4 przez nokaut) w 10 walkach.

Dla Pudivitry jest to druga porażka w jego karierze zawodowej. Portugalski bokser ma na koncie także 9 zwycięstw (4 przez nokaut).

Kiedy walka Usika z Furym o tytuł absolutnego mistrza świata

Walka Usyk-Fury odbędzie się 18 maja w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej. Walka pierwotnie miała odbyć się 17 lutego, jednak z powodu kontuzji Brytyjczyka odniesionej podczas jednego ze sparingów została przełożona na inny termin.

Dostępne na naszej stronie transmisja tekstowa onlinewalki Usyk – Fury. Przewidywany czas rozpoczęcia walki nie wcześniej niż o godzinie 00:30 w niedzielę 19 maja czasu kijowskiego.

Zwycięzca walki Usyk-Fury zostanie pierwszym absolutnym mistrzem świata w wadze ciężkiej w wadze ciężkiej XXI wiek.

Ostatnim „absolutem” w wadze ciężkiej był Lennox Lewis, który osiągnął ten status w 1999 roku, pokonując Evandera Holyfielda. Stawką były wtedy tytuły WBA, WBC i IBF. Pas WBO w 2007 roku został uznany za równorzędny, zatem zwycięzca walki Usika z Furym stanie się pierwszym w historii „absolutnym” mistrzem wagi ciężkiej z czterema tytułami głównymi.

Przypominamy, że w przeddzień walki Usik i Furypokazali wagę Bokserzy stoczyli także finałowy pojedynek na spojrzenia, podczas którego Brytyjczyk odepchnął Ukraińca.

tsn.ua

Exit mobile version