Site icon GEO Polityka

Ministerstwo Obrony Narodowej wyjaśniło, dlaczego nie wszyscy pełniący służbę wojskową mają możliwość aktualizacji swoich danych w „Reserve+”

Od soboty 18 maja na Ukrainie weszło w życie rygorystyczne ustawodawstwo mobilizacyjne, w ramach którego wszyscy mężczyźni pełniący służbę wojskową (w wieku 18-60 lat) mają obowiązek aktualizowania informacji o sobie, a nie tylko poprzez osobistą wizytę w TCC/SP lub TsPAU, ale także poprzez lekką wersję „e-biura poborowego”.

11 0

Zdjęcie – dzisiaj.ua

O tym, że od około godziny 11 rano w najbliższy weekend w fakt, że zaraz po uruchomieniu mobilnej wersji „e-biura poborowego” o nazwie „Reserve+” ponad 100 000 Ukraińców zdołało zaktualizować swoje dane uwierzytelniające, pisze NBN, powołując się na oficjalny kanał Telegram Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Według Ministerstwa Obrony Ukrainy co najmniej 150 000 odpowiedzialnych obywateli udało się już pomyślnie zalogować do ww. aplikacji rządowej i oczywiście skorygować informacje o sobie. Ponadto kolejka wniosków o identyczną obowiązkową procedurę osiągnęła już setki tysięcy.

Jednak ponieważ „Reserve+” jest w pełni chroniony przed atakami DDOS lub próbami wrogiego włamania, funkcjonalność autoryzacji jest nieco wolniejsza, i w związku z tym „nie wszyscy mogą pracować w tym samym czasie”.

Można zatem „poczekać” jeszcze trochę, podkreśliło Ministerstwo Obrony Narodowej:

Dziękujemy za danie przykładu odpowiedzialności! A przypominamy, że termin aktualizacji danych wynosi 60 dni, więc każdy będzie miał czas na dopełnienie tego obowiązku.

O tym, że Rada zaproponowała ukaranie tych osób, pisaliśmy wcześniej unikając mobilizacji i ogromnych kar finansowych zamiast więzienia.

nbnews.com.ua

Exit mobile version