Site icon GEO Polityka

Miejsce-muzeum i kolor nocy. Oto kilka świetnych pomysłów na weekendowe wycieczki z Kijowa

Na Ukrainę zawitała ciepła pogoda, a to świetny powód do ulepszenia nowych, zmian ważną atmosferę i przyciągają jawnych wrogów.

RBC-Ukraina wybrała kilka lokalizacji w trzech kierunkach od Kijowa – przy wejściu (obwód żytomierski), nocą (obwód czernihowski) i w dzień (obwód kijowski) . Całe to miejsce można zobaczyć w jeden dzień, jeśli zamierza się rozbić potężnym samochodem w Mandrivkę.

Kierunek:

Piwden. Muzeum Misto Perejasław

Miejscowość Perejasław położona jest 85 kilometrów od Kijowa, a im cieplejsza pogoda, tym więcej ludzi przyjeżdża tu na spacery. Miejsce aktywnie gości grupy wycieczkowe zarówno dorosłe, jak i dziecięce. Perejasław słynie z tego, że pod gołym niebem znajduje się ponad 20 muzeów: podczas jednej wizyty można zobaczyć je wszystkie. Na pewno tam dotrzesz. Pod każdym względem Perejasław nazywany jest miejscem-muzeum.

Jednym z najpopularniejszych jest Muzeum Architektury Ludowej i Życia Regionu Środkowego Naddniepru. A także Muzeum Roslin Leczniczych, Muzeum Chleba, Muzeum Historii Rolnictwa.

< em>Foto: Muzeum Miejskie w Perejasławiu, Klasztor Wniebowstąpienia (wikipedia.org)

Pierwsze w regionie muzeum pod gołym niebem (skansen) powstało w 1964 roku w samym Perejasławiu. Jest najbardziej szanowaną osobą na Ukrainie. Stare chaty, stare drewniane kościoły, starożytne kamienne posągi, zasłony pogrzebowe, piece hutnicze z I wieku – to tylko niewielka część skarbów, które można tu znaleźć.

Zajrzyj do chaty księdza, szkoły i karczmy, podziwiaj stare grzbiety kozackie, które przywieziono tu ze strefy zalewowej zbiornika Kaniwskiego i wiele więcej.

Zahid. Berdyczów i Stary Sołotwin

Berdyczów

Spokojne miejsce na Ziemi Żytomierskiej, w którym zachowało się wiele zabytków ukraińskich, polskich i żydowskich. Miejsce zapadło w sen niczym zamek-twierdza. Do dziś zachował się tu zamek Berdyczów z XVI wieku. Zakażenie Monastir-Fortets do Zakonu Karmelitów Bosych.

< oni>Foto: Klasztor katolicki z XVII w. koło Berdyczowa (RBC-Ukraina/Oleg Bozhko)

W mieście można zwiedzić także kościół św. Barbary. Przewodnicy mówią, że w tym kościele zmarł sam Honoré de Balzac, a Fryderyk Chopin zaczął tu w młodości grać na instrumentach muzycznych.

W Berdyczewie można też odwiedzić Muzeum Conrada i Muzeum Historii Lokalnej, spacerując po okolicy starej części miasta, a na obrzeżach można zobaczyć wyjątkową nekropolię żydowską.

Stary Sołotwin

Stary Sołotwyn to niewielka wieś w obwodzie berdyczewskim, która cieszy się szacunkiem turystów, ponieważ na środku wody znajduje się wioska rybacka – miejsce idealne do sesji zdjęciowych.

Zdjęcie: Dom rybacki na wyspie Kohannya niedaleko Starego Sołotwyna (wikipedia.org)

Ten mały pączek zarodników na wyspie Kohannya, który powstał w 1970 roku. Został zbudowany 14 lat po powstaniu samej wyspy. Wokół samej chaty wyrośnie naszyjnik z żylastych brzóz i wiecznie zielonych jabłoni.

Dom jest wykonany z drewna z kolorowymi, rzeźbionymi rzeźbami. Z Budinki na wyspę prowadzi wąska drewniana miejscowość, która niestety jest w opłakanym stanie. I legenda o mieszkańcach rzeki, leśnych małpach. Powiedz im, dlaczego po prostu się uciekają, dlaczego czekają, aby wywabić kogoś z wody.

Pivnich. Kozelec i starożytny Czernihów

Kozelec

Niepozorne na pierwszy rzut oka miejsce przy autostradzie z Kijowa do Czernihowa niesie ze sobą silny łącznik architektoniczny – Sobór Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Odwiedziliśmy lata 1752-1763 na specjalne spotkanie hrabiny Natalii Rozumowskiej, matki Oleksija i Kirila Rozumowskich. Do tego punktu na mapie zdecydowanie powinieneś zjechać z autostrady w pobliżu tego miejsca.

Największy rozkwit miejscowości nastąpił w drugiej połowie XVIII wieku. Pochodzący z tego miasta Oleksij Rozumowski, który był śpiewakiem w chórze kościelnym, szybko awansował na stanowisko generała feldmarszałka, księcia i hrabiego, a także poślubił cesarzową Elżbietę Petrivnę.

I brat Oleksia. , Kiriło Rozumowski został wybrany hetmanem ziem ukraińskich, gdy wszedł do magazynu Imperium Rosyjskiego. Matka Oleksi i Kirili, Natalia Rozumowska, dziękowała Bogu za szczęśliwy udział swoich synów i widziała koshti z okazji katedry. Żyjąc 11 lat, Natalia nie doczekała końca swojego życia w 1763 roku. Kapliczkę tę można umieścić na niższym poziomie kościoła.

Zdjęcie: Katedra Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Kozeltsya (stejka.com)< /em> p>

Czernihów

Czernihów to jedno z najbardziej znanych i najstarszych miejsc na Ukrainie o bogatej historii. Ważna jest historia, dobrze zachowana do naszych czasów. Dziś to miejsce jest bohaterem, który niezłomnie wspierał okupantów w godzinie zakrojonej na szeroką skalę inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

„Zachowało się tu wiele zarodników z X-XIII wieku, a w kościołach zachowały się wczesne obrazy, które zachowały tradycyjny bizantyjski styl architektoniczny. Jest to Katedra Borysa i Gliba, Katedra Przemienienia Pańskiego i Kościół Piatnicki. ” – tak opisuję, że wśród podróżników jest takie miejsce.

Nie możemy znaleźć lokalizacji w mieście – Czernihowski Val. Sam park jest pełen zabytków architektury i obiektów: Sobór Przemienienia Pańskiego, Garmati, Archiwum Państwowe, Katedra Borysa i Gliba, Kolegium, Muzea Sztuki i Historyczne, Fontanna z carami stojącymi za dziełem Michaiła Kotsyubina.

Zdjęcie: Ranok koło Czernihowa (wikipedia.org)< /em>

Lokalizacja Okremy, szacunek dla Warty – legendarna Pechera Antoniego. Do tego świetne centrum lokalu z dużą ilością asortymentu i szerokim wyborem opcji.

Warta, kolejna kolebka tego miejsca – wyjątkowe drewniane domki z łupkami – drewniane ramy. Drzewa, nawet na terytorium Ukrainy, są najliczniej reprezentowane wieczorem w obwodzie czernihowskim i wieczorem w obwodzie sumskim. Jest na Wolinie, w obwodzie żytomierskim, w obwodzie rówieńskim i w obwodzie kijowskim, i to w znacznie mniejszej liczbie. Na Ukrainie faktycznie nie ma wielkich miejsc, ale ocalał tylko Czernihów.

Zdjęcie: Architektura starożytnego Czernigowa (RBC-Ukraina/Oleg Bozhko)

Od 2018 roku wolontariusze z Czernihowa starają się konserwować i odnawiać drewniane chaty. Zwiedzimy takie małe domki dla mandrivników. O tym, jak w Czernihowie dali „przyjaciela życia” oryginalnej architekturze, nieznanej w innych regionach, przeczytaj materiał z RBC-Ukraina.

Wydaje się, że malowna wieś Likitsary ma długą historię historii – jeden z najczęściej zatrudnionych na Zakarpaciu. Góralska osada straciła kilkunastu mieszkańców miasta. Wioska turystyczna Ale zavdyaki będzie nadal żyć. Pisaliśmy, że mamy najmniejszą wioskę w pobliżu gór tego kolorowego regionu.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version