Site icon GEO Polityka

Czy witamina D jest kluczem do zwalczania oznak starzenia?

Jak przyjmować witaminę D dla dorosłych, Dzherelo: freepik.com

Starzenie się definiuje się jako stopniowy spadek funkcji fizjologicznych (na przykład spadek wydajności narządów), co zwiększa podatność na choroby, choroby związane z wiekiem i słabość. Czy można coś z tym zrobić? Naukowcy odkryli, że suplementacja witaminą D jest korzystna. Aby zapewnić jej prawidłowe wchłanianie, powiemy Ci, jak przyjmować witaminę D u dorosłych.

< span class="h3 ">TreśćWitamina D: czy może wspomagać długowieczność? Jak przyjmować witaminę D u dorosłych? Wniosek

Starzenie się może nastąpić z dnia na dzień (czy nie budzimy się pewnego dnia z bólem pleców lub siwymi włosami?). Ale w rzeczywistości jest to proces, który zachodzi przez dziesięciolecia na poziomie komórkowym. Dlatego WomanEL ma pewność, że możesz na niego wpłynąć.

Witamina D: czy może promować długowieczność?

Witamina D cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na jej rolę w innych procesach starzenia. Dzieje się tak dlatego, że receptory witaminy D znajdują się w całym organizmie, w tym w jelitach, mózgu, nerkach i komórkach odpornościowych. Występująca w organizmie aktywna forma witaminy D (kalcytriol) działa jak hormon, który wiąże się z tymi receptorami, wpływając na procesy komórkowe i regulując ekspresję genów. Witamina D działa również jako przeciwutleniacz, potencjalnie chroniąc komórki przed szkodliwymi wolnymi rodnikami i akumulacją stresu oksydacyjnego (główny czynnik przyspieszającego starzenie się).

Naukowcy w niedawnym przeglądzie opublikowanym w czasopiśmie Nutrients podsumowali wszystkie dostępne dostępne dane (ludzkie, zwierzęce) i komórkowe) na temat roli witaminy D. Odkryli, że wpływa ona na wszystkie 12 oznak starzenia (utrata telomerów, niestabilność genomu, zmiany epigenetyczne itp.).

Jak przyjmować witaminę D u dorosłych?

Chociaż witaminę D można pozyskać ze słońca i pożywienia, to jednak lepiej zdobyć je stosując suplementy, Źródło: freepik.com

Badania konsekwentnie pokazują, że witamina D odgrywa kluczową rolę w wielu procesach fizjologicznych związanych z długim, zdrowym i szczęśliwym życiem. Jednak większości ludzi brakuje tej niezbędnej witaminy.

Trudne (prawie niemożliwe) jest uzyskanie wystarczającej ilości witaminy D z samego pożywienia i światła słonecznego (szczególnie przy próbie podniesienia i tak już niskiego poziomu). Proces starzenia utrudnia również utrzymanie poziomu witaminy D, dlatego mądrze jest dodać do swojej diety wysokiej jakości suplement witaminy D.

Wniosek

Witamina D jest powiązana ze starzeniem się, a nie tylko ze względu na jego rolę w utrzymaniu mocnych i zdrowych kości (chociaż nie należy pomijać tej korzyści). Jego właściwości przeciwutleniające są również niezbędne w walce ze starzeniem się na poziomie komórkowym.

Potrzebne są dalsze badania. Ale jedno jest pewne: utrzymanie optymalnego poziomu witaminy D jest niewątpliwie ważnym elementem zapewnienia długowieczności.

Niebieskie Strefy znają wszyscy, ale jak jedzą zamieszkujący je ludzie? Teraz poznasz ich sekrety.

Źródło informacji

Exit mobile version