Site icon GEO Polityka

Berinchik – Navarrete: bokserzy odbyli ważenie i pojedynek na poglądy przed walką o mistrzostwo (wideo)

Ukrainiec i Meksykanin pokazały niemal identyczną wagę.< /p >

Ukraiński bokser Denis Berinchyk i Meksykanin Emmanuel Navarrete przeszli procedurę ważenia przed walką o wolny tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkiej tytuł

Bokserzy pokazali prawie taką samą wagę. Berinchik ważył 61,14 kg, a Navarrete 61,24 kg.

Po ważeniu Ukrainiec i Meksykanin stoczyli finałowy pojedynek na spojrzenia. Rywale przez chwilę patrzyli sobie w oczy, po czym uścisnęli sobie ręce.

Walka Berinchyk – Navarrete odbędzie się w nocy 19 maja w amerykańskim San Diego. Oczekuje się, że bitwa rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 7:00 czasu kijowskiego.

W swojej ostatniej walce Berinchyk pod koniec sierpnia 2023 roku, na karcie walki Oleksandra Usyka z Danielem Dubois, jednomyślną decyzją pokonał Szweda Anthony'ego Higuitę i po raz ósmy obronił tytuł WBO International w wadze lekkiej, który posiada do tej pory 2018.

Navarrete ostatni raz wszedł na ring w listopadzie 2023 r., kiedy zremisował z Brazylijczykiem Robsonem Conceicao i obronił tytuł WBO w wadze super piórkowej.

W związku z 36-letnim stażem -stary Berinchyk 18 zwycięstw (9 przez nokaut) w 18 walkach na zawodowym ringu. 29-letni Navarrete ma na swoim koncie 40 walk: 38 zwycięstw (31 przez nokaut), jedną porażkę i remis.

Emanuel został mistrzem świata WBO w trzech dywizjach: druga waga koguciej (2018). -2020), piórkowej (2020-2023) i drugiej wagi piórkowej (pas ma od 2023).

Przypomnijmy, że 12 maja Ukrainiec Wasilij Łomaczenko znakomicie znokautował Australijczyka George'a Kambososa i zdobył wakujący pas mistrza świata Lekka wersja IBF.

tsn.ua

Exit mobile version