Site icon GEO Polityka

Stany Zjednoczone ogłosiły nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy: dokąd zostanie wysłany?

Twitter LinkedIn

Stany Zjednoczone Ameryki przygotowują nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy.

To informację przekazała prasa Sekretarz Białego Domu Karine Jean-Pierre, podaje URA-Inform.  

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że ​​dostawa broni i sprzętu zostanie wysłana na rzecz obrony Charkowa i regionu.

„Pracujemy także nad kolejnym pakietem pilnie potrzebnej pomocy dla Ukrainy ”, ‚ – głosi oświadczenie rzeczniczki Białego Domu.

Warto zauważyć, że Jean-Pierre nie określił dokładnie, jakie rodzaje broni znajdą się w nowym pakiecie. Jak jednak zauważyła, Stany Zjednoczone starają się udzielić pomocy Siłom Obronnym w rejonie Charkowa, gdyż „wojska ukraińskie toczą tam zacięte walki”.

Sekretarz prasowy Białego Domu zauważył także, że rosyjscy okupanci podjęli próbę ataku w obwodzie charkowskim i mogą w najbliższej przyszłości zintensyfikować tam tempo działań ofensywnych. Rosja, stwierdziła, robi to, aby utworzyć „płytką strefę buforową wzdłuż granicy z Ukrainą”.

„Ściśle współpracujemy z Ukrainą, aby pomóc jej się przygotować” – ‚ dodał Jean-Pierre.

Przypomnijmy, że już wcześniej pojawiały się doniesienia, że ​​Pentagon dokonał ważnego wyznania w sprawie wojny na Ukrainie: Ryder wskazał przyczynę problemu.

Stany Zjednoczone Ameryki przygotowują nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy.

O tej informacji poinformowała sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre, podaje URA-Inform.  

Sekretarka prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że ​​partia broni i sprzętu zostanie wysłana na potrzeby obrony Charkowa i regionu.

„Pracujemy także nad kolejnym pakietem pilnie potrzebnej pomocy dla Ukrainy” – dodał. – głosi oświadczenie rzeczniczki Białego Domu.

Warto zauważyć, że Jean-Pierre nie określił dokładnie, jakie rodzaje broni znajdą się w nowym pakiecie. Jak jednak zauważyła, Stany Zjednoczone starają się udzielić pomocy Siłom Obronnym w obwodzie charkowskim, gdyż „wojska ukraińskie toczą tam zacięte walki”.

Sekretarz prasowy Białego Domu również zauważył, że okupanci podjęli próbę ataku w obwodzie charkowskim i mogą w najbliższej przyszłości zintensyfikować tam tempo działań ofensywnych. Jej zdaniem Rosja robi to, aby utworzyć „płytką strefę buforową wzdłuż granicy z Ukrainą”.

„Ściśle współpracowaliśmy z Ukrainą, aby pomóc jej w przygotowaniach”, ‚8212; dodał Jean-Pierre.

Przypomnijmy, że wcześniej donoszono o tym, że Pentagon dokonał ważnego przyznania się na temat wojny na Ukrainie: Ryder wskazał przyczynę problemu.

Źródło informacji

Exit mobile version