Site icon GEO Polityka

Kreml mówił o zorganizowaniu Światowego Szczytu Pokojowego bez udziału Federacji Rosyjskiej

Przedstawiciel Administracji Prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow mówił o zorganizowaniu Światowego Szczytu Pokojowego w Szwajcarii bez udziału państwa terrorystycznego. Rzecznik Putina uważa, że ​​wydarzenie w tej sprawie nie przyniesie rezultatów.

11 0

Zdjęcie – rbc.ru

Sekretarz prasowy kremlowskiego dyktatora powiedział, że rzekome zorganizowanie w Szwajcarii Światowego Szczytu Pokojowego w celu zakończenia wojny na Ukrainie bez udziału przedstawicieli państwo terrorystyczne nie przyniesie rezultatów.

Poinformuje o tym „NBN”, powołując się na Reuters.

Według spikera Putina, bez strony rosyjskiej omawianie kwestii bezpieczeństwa nurtujących Moskwę jest „całkowicie bezużyteczny”. Ponadto, zdaniem przedstawiciela Administracji Prezydenta Rosji, w tym przypadku wydarzenie to stanie się „pustą scholastyką bez perspektywy uzyskania przynajmniej jakiegoś znaczącego rezultatu”.

Uwaga: Ukraina nie zamierza zapraszać przedstawicieli państwa terrorystycznego na Światowy Szczyt Pokojowy w Szwajcarii. Ponadto Moskwa wcześniej oświadczyła, że ​​nie widzi sensu tego wydarzenia.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba ogłosił cel tego szczytu. Dyplomata wyjaśnił także, jak zmusić państwo terrorystyczne do działania w dobrej wierze.

nbnews.com.ua

Exit mobile version