Zwycięzca Pucharu Włoch wyłoniony (wideo)

W decydującym meczu Juventus pokonał Atalantę i zdobył Puchar Włoch na sezon piłkarski 2023/24. W finałowym meczu turnieju Stara Dama pokonała Atalantę wynikiem 1:0.

Bianconeri strzelili jedynego gola w meczu decydujący mecz już na samym początku. Już w czwartej minucie spotkania Dusan Vlahovic wykorzystał podanie Andrei Cambiaso i trafił na bramkę Bergamasco.

W drugiej połowie turyński zespół mógł zdobyć bramkę po raz drugi, ale gol Vlahovica w 73. minucie nie został uznany po przejrzeniu powtórki wideo (VAR) ze względu na spalonego.

Dla Juventusu jest to 15. zwycięstwo w Pucharze Włoch . Według tego wskaźnika klub z Turynu zaktualizował rekord kraju.

Recenzja meczu „Atalanta” – „Juventus”

Przypominamy, że Inter Mediolan został w tym sezonie mistrzem Włoch przed terminem. Zespół Simone Inzaghiego zdobył 20. Scudetto w historii klubu na pięć rund przed końcem Serie A.